بیانیه ۶ سازمان و حزب جمهوری‌خواه دموکرات: با فراخوان به اعتراض در سالگرد خیزش آبان ۹۸، همراهیم!

سه شنبه, 24ام آبان, 1401
اندازه قلم متن

شش سازمان و حزب جمهوری‌خواه دموکرات

با فراخوان به اعتراض در سالگرد خیزش آبان ۹۸، همراهیم!

جنبش “زن، زندگی، آزادی” دو ماهه شد و به روزهای سالگرد خیزش آبان ماه ۹۸ رسید. این خیزش کشته ها بجا گذاشت و جمهوری اسلامی زندان ها را پر از معترضین کرد. جنبش “زن، زندگی، آزادی” برای سالگرد روزهای طوفانی ۲۴، ۲۵ و ۲۶ مردم را دعوت به حضور در اعتراضات کرده و تشکل جوانان محلات در شهرهای مختلف، دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور و تشکل های صنفی فرهنگیان فراخوان داده و از گروه های مختلف اجتماعی خواسته اند که با شرکت خود، سالگرد خیزش آبان  را به گسترده ترین اعتراضات و اعتصابات علیه حکومت جنایتکار تبدیل کنند و قدرت مردم را در مقابل سرکوب گران به نمایش بگذارند.

خیزش آبان ماه که در اعتراض به ۳ برابر شدن قیمت بنزین شروع شد، بلافاصله به اعتراض مردم علیه حکومت در بیش از ۱۵۰ شهر فراروئید و کل سیستم و به ویژه راس حکومت را نشانه گرفت. علی خامنه ای که از موج سراسری اعتراضات به وحشت افتاده بود، فرمان تیر صادر کرد و به نیروهای یگان ویژه مجوز داد که مستقیمأ به معترضین شلیک کنند. حکومت جنایتکار صدها تن از معترضان را به قتل رساند و هزاران تن از آن ها را به زندان افکند. اما کشتار و بازداشت ها، کارساز نشد و برخشم مردم افزود. با قتل مهسا امینی، جنبشی به مراتب گسترده و قدرتمندتر پا به حیات گذاشت که حکومت با وجود کشتار بیش از ۳۰۰ تن و دستگیری بیش از ده هزار نفر از معترضان، قادر نشده است آن را خاموش سازد.

ما ۶ حزب و سازمان جمهوری خواه دموکرات یاد جانباختگان خیزش آبان ماه ۹۸ را گرامی می داریم و همراهی خودمان را با فراخوان  در روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آبان اعلام می کنیم. حضور گسترده گروه های مختلف اجتماعی در اعتراضات ۳ روزه، جنبش اعتراضی را با سازمان‌دهی و رهبری میدانی نیروی‌های داخل کشور، یک گام بلند جلو خواهد برد و به حکومتگران نشان خواهد داد که جنبش “زن، زندگی، آزادی” سر ایستادن ندارد.

“زن، زندگی، آزادی”

هیئت‌های سیاسی ـ اجرائی:

اتحاد جمهوری‌خواهان ایران 

جبهه ملی ایران ـ اروپا (سامان ششم)

حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

حزب سوسیال دمکرات و لائیک ایران (همسازی جمهوری‌خواهان)

سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور

همبستگی جمهوری‌خواهان ایران (هجا)

 

۲۴ آبان ۱۴۰۱ (۱۵ نوامبر ۲۰۲۲)

 

 

 

 

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.