گرجستان یک عملیات تروریستی ایران را کشف و خنثی کرد

چهارشنبه, 25ام آبان, 1401
اندازه قلم متن

گرجستان یک عملیات تروریستی ایران را کشف و خنثی کرد

یک واحد از نیروهای ضدتروریستی گرجستان

دولت گرجستان اعلام کرد که سرویس های امنیتی این کشور یک سوءقصد تروریستی سازماندهی شده توسط ایران را به موقع کشف و خنثی کرده است. دولت گرجستان گفته است که یک سلول تروریستی مرکب از یک پاکستانی و یک گرجی ایرانی‌تبار قصد داشته یک تاجر اسرائیلی را در گرجستان به قتل برساند. به گفتۀ مقامات تفلیس هدایت این سلول را یک ایرانی ساکن خارج بر عهده داشته است.

در جریان دستگیری اعضای این سلول، پلیس گرجستان به سلاح و مهمات و تلفن‌هایی دست یافته که قرار بوده در جریان عملیات تروریستی مورد استفاده قرار بگیرند. هدایت عملیات گروه را یک ایرانی ساکن خارج از کشور برعهده داشته است. وی علاوه بر تهیه طرح ترور و تأمین منابع مالی آن مسئولیت صدور فرمان عملیات ترور را نیز عهده‌دار بوده است.

به گفتۀ مقامات گرجستان اعضای سلول برای از میان بردن هر گونه ردپا هرگز با یکدیگر ملاقات نکرده بودند. آنان سلاح و مهمات را به مخیگاه‌های مختلف منتقل می‌کردند و تنها از طریق تلفن با یکدیگر تماس می‌گرفتند. به گفتۀ پلیس گرجستان رئیس این سلول از طریق یک کشور ثالث وارد گرجستان شده بود.

در فوریه گذشته سرویس های امنیتی ایران کوشیده بودند که یک تاجر اسرائیلی به نام یائیر گلر را در ترکیه و به تلافی قتل محسن فخری‌زاده، مسئول برنامۀ اتمی ایران، به قتل برسانند.    

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.