نماینده خامنه‌ای در دانشگاه‌ها با «اراذل و اوباش» خواندن معترضان گفت که آن‌ها «عددی» نیستند

جمعه, 4ام آذر, 1401
اندازه قلم متن

نماینده خامنه‌ای در دانشگاه‌ها با «اراذل و اوباش» خواندن معترضان گفت که  آن‌ها «عددی» نیستند

پرتره‌ کشته‌شدگان در جریان خیزش اخیر مردم ایران که در حاشیه نشست شورای حقوق بشر در ژنو به‌نمایش درآمده است

شهاب عموپور

مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی رهبر جمهوری اسلامی در دانشگاه‌های ایران، با «اراذل و اوباش» خواندن معترضان خیابانی، بی اشاره به نیروهای سپاه، بسیج و لباس‌شخصی که استفاده‌شان از سلاح و تیر جنگی بر پایه «ویدئوها و گزارش‌ها به‌ویژه در کردستان» مشهود است، مدعی شد که «نیروی انتظامی» برای مقابله با معترضان از «پینت‌بال» استفاده می‌کند. هم‌زمان با اظهارات رستمی، پایگاه اطلاع‌رسانی حقوق بشر ایران شمار کشته‌شدگان اعتراضات اخیر را در سراسر ایران تا چهارشنبه ۲ آذر ۴۴۰ تن اعلام کرده‌است. رستمی همچنین از توان موشکی جمهوری اسلامی و «پهپادهای ما در اوکراین» سخن گفته‌است.

رئیس نهاد نمایندگی رهبر جمهوری اسلامی در دانشگاه‌ها گفته‌است که {این نظام} باید خود را برای امتحانی بزرگ که مقدمه ورود به عرصه مدیریت عالم است، آماده کند.

او با اشاره به روی‌دادهای اعتراضی اخیر و «امتحان» قلمداد کردن آن، گفته‌است که «مسلمانان» باید از طریق امتحانات بزرگ، صلاحیت خود را برای «اداره جهان» نشان دهند.

مصطفی رستمی، در مراسم دیدار با دانشجویان بسیجی که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، خیزش اخیر در کشور را «مانور اراذل و اوباش در کف خیابان‌ها» نام‌گذاری و گفته‌است: این مانورها نه‌تنها برای جمهوری اسلامی فاقد اهمیت است، بلکه جمع‌کردن آن نیز برای «نظام ما» کاری ندارد.

رستمی افزوده «نیروی انتظامی» برای مقابله با «اراذل» از تفنگ پینت‌بال استفاده می‌کند، چرا که این «اوباش کف خیابان» عددی نیستند. این معمم مدعی شده «قلل کلیدی جهان» هدفی است که در افق دید «انقلاب و جمهوری اسلامی» قرار دارد.

رئیس نهاد نمایندگی خامنه‌ای در دانشگاه‌ها همچنین در اظهاراتش «رسانه‌ها، فضای مجازی، ماهواره، سیاستمداران، هنرمندان، فوتبالیست‌ها و…» را «امکاناتی» قلمداد کرده که در خدمت «دشمن» قرار دارد.

این درس‌خوانده حوزه‌های علمیه، در بخشی دیگر از سخنرانی برای بسیجیان، گفته‌است که همه امکانات و ظرفیت‌ها برای ضربه‌‍زدن به رهبر جمهوری اسلامی به‌کار گرفته شده، اما خامنه‌ای اجازه نداده که نیروهای مسلح «برای حفظ امنیت اسلحه در دست بگیرند».

اظهارات رئیس نهاد نمایندگی خامنه‌ای در حالی بیان می‌شود که طبق اخبار، تا چهارشنبه دوم آذر دست‌کم ۴۴۰ تن در ایران توسط نیروهای رژیم کشته شده‌اند.

مصطفی رستمی اما از سوی دیگر، استفاده از پهپادهای تولیدشده در ایران را در جنگ روسیه علیه اوکراین تایید کرده و خطاب به بسیجی‌ها می‌گوید: اکنون موشک‌ها و پهپادهای شما دل دشمن را لرزانده است.

این معمم افزوده‌است: دشمنان نگران «پهپادهای ما» در اوکراین و نگران موشک‌هایی جدید هستند که هیچ اسلحه بازدارنده‌ای در مقابل آن وجود ندارد.

از: ار اف ای

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.