هفتادمین شب خیزش سراسری ایران؛ سپاه از گسیل ادوات زرهی به مرزهای غربی کشور خبر داد

جمعه, 4ام آذر, 1401
اندازه قلم متن

انتقال ادوات زرهی نیروی زمینی سپاه به مرز تمرچین پیرانشهرانتقال ادوات زرهی نیروی زمینی سپاه به مرز تمرچین پیرانشهر

ار اف ای

سازمان حقوق بشری کردستان، هه‌نگاو با همرسان کردن تصاویری از یورش نیروهای حکومتی به شهروندان در خیابان‌ها و سطح شهرها از جمله در مهاباد، نوشته است که آنها با هجوم به خودروهای شخصی و ایجاد رعب و وحشت، سرنشینان خودروها را می‌ربایند یا با شلیک‌های عامدانە آنها را مجروح و به حال خود رها می‌کنند.

در هفتادمین شب از اعتراضات سراسری در ایران، استان کردستان و چند شهر کردنشین دیگر در غرب ایران و نیز محله‌هایی در تهران و چند شهر دیگر دستخوش تظاهرات و ناآرامی بود.

در شامگاه پنجشنبه سوم آذر، گروه‌هایی از ساکنان پایتخت در هفت‌حوض، تجریش، پونک، تهرانپارس، پیروزی، ستارخان و اکباتان به خیابان آمده و شعارهای اعتراضی سر دادند. در برخی محله‌های دیگر مانند چیتگر نیز، اهالی مانند شب‌های دیگر از پنجره‌های خانه‌ها شعارهای ضدحکومتی دادند.

تظاهرات روز و شب گذشته عمدتا در پی انتشار فراخوان‌ها برای حمایت از مردم کردستان در برابر سرکوب فراگیر به ویژه در شهرهای جوانرود، بوکان و مهاباد برگزار شد و معترضان در تهران شعار می‌دادند: «از کردستان تا تهران، جانم فدای ایران».

نظیر این تظاهرات در شهرهای دیگر از جمله مشهد، کرمانشاه و اصفهان نیز برگزار شد و مأموران حکومتی شب هنگام در خیابان حکیم نظامی اصفهان به سوی جمعیت تیراندازی کردند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.