بهروز مروتی، مدیر کمپین معلولان احضار شد

یکشنبه, 6ام آذر, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – بهروز مروتی، مدیر کمپین معلولان توسط سازمان اطلاعات سپاه احضار شد. از آقای مروتی خواسته شده که در روز سه شنبه ۸ آذرماه در به این نهاد مراجعه کند‌

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهروز مروتی، مدیر کمپین معلولان به سازمان اطلاعات سپاه احضار شد.

امروز یکشنبه ۶ آذرماه ۱۴۰۱، کمپین معلولان با انتشار مطلبی در صفحه این کمپین نوشت: “بهروز مروتی مدیر کمپین معلولان ظهر امروز توسط «سازمان اطلاعات سپاه» برای ارائه توضیح در خصوص «تحریم روز جهانی معلولان در همبستگی با مردم داغدیده» و یک گفتگوی دوستانه! احضار و مقرر گردید روز سه‌شنبه جاری به این نهاد امنیتی مراجعه نماید!”

لازم به ذکر است کمپین معلولان با انتشار متنی در روز شنبه ۵ آذرماه ۱۴۰۱، از تحریم روز جهانی معلولان در حمایت از مردم داغدیده خبر داده بود. 

در این متن آمده است: “تحریم مراسم روز جهانی معلولان در همبستگی با مردم داغدیده اگرچه مناسبت‌ها فرصتی ارزشمند برای مروری بر آنچه که گذشته و نگاهی به آینده تا مناسبتی دیگر است؛ اما حال در آستانه سوم دسامبر (دوازدهم آذر ماه) روز جهانی افراد دارای معلولیت تقریبا می‌توان گفت که از سال گذشته تا کنون نه تنها دستاوردی برای مرور و بالیدن به آن نداریم بلکه رنج‌های افزونی بر کل جامعه و به ویژه جامعه افراد دارای معلولیت تحمیل شده است. در دو ماه گذشته در کنار جمع کثیری از جانباختگان چند نفر از شهروندان دارای معلولیت را نیز از دست دادیم که آن‌قدر غریبانه از میان ما رفتند حتی اشکهایمان را محکوم به حبس در چشمانمان کردند تا به سوگشان ننشینیم! آری! جمعی از هموطنانمان به گناه فریاد حق‌طلبی کشته، معلول و مجروح و یا بازداشت شدند تا قلم، تن و روان ما یارای اندیشیدن به برنامه‌ها و مراسم مرسوم و بعضا کلیشه‌ای سوم دسامبر را نداشته باشد. از این رو، ضمن تاکید بر احقاق حقوق ملت و گرامیداشت یاد تمامی جانباختگان، برنامه‌های روز جهانی افراد دارای معلولیت امسال را تحریم کرده و بر ضرورت توانبخشی شهروندانی که در پی حوادث تلخ اخیر معلول گشته‌اند؛ تاکید می‌کنیم. پایان”


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.