احمد بهرامی جایزه کارگردانی‌اش در استونی را به زنان و مردان «شجاع» کشور تقدیم کرد

یکشنبه, 6ام آذر, 1401
اندازه قلم متن

احمد بهرامی هنگام دریافت جایزه، هایده صفی‌یاری پشت سر او دیده می‌شود

رادیو فردا

احمد بهرامی، کارگردان فیلم «شهر خاموش»، در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم «شب‌های سیاه تالین» در استونی، جایزه‌اش را تقدیم کرد به مردم ایران که «این روزها با صدای بلند فریاد می‌زنند زن، زندگی، آزادی».

به‌گزارش رادیو فردا، آقای بهرامی شامگاه شنبه ۵ آذر به‌عنوان برنده جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فیلم «شب‌های سیاه تالین» معرفی شد؛ جشنواره‌ای که در کشور استونی برگزار می‌شود.

این کارگردان سینما هنگام دریافت جایزه‌اش گفت: «می‌دانم که این روزها در جریان اخبار ایران هستید. این جایزه را تقدیم می‌کنم به مردم خوب کشورم؛ مردان و زنان شجاعی که این روزها با صدای بلند فریاد می‌زنند زن، زندگی، آزادی.»

احمد بهرامی همچنین اشاره کرد که قهرمان فیلم تازه‌برگزیده‌اش، شهر خاموش، «زنی است که برای به دست آوردن حقش مبارزه می‌کند».

 

در مراسم اختتامیه هایده صفی‌یاری، تدوینگر سرشناس سینمای ایران، هم به‌عنوان یکی از اعضای هیئت داوران بدون حجاب اجباری روی صحنه حضور داشت.

خانم صفی‌یاری به‌خاطر تدوین فیلم سینمایی «عنکبوت مقدس»، ساخته علی عباسی، مرداد امسال از سوی رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد تهدید شد که به‌خاطر همکاری در ساخت این فیلم ممنوع‌ازکار می‌شود.

از شروع اعتراضات سراسری «زن زندگی آزادی» از ۲۶ شهریور تا کنون کمتر مراسم هنری و ورزشی در دیگر کشورها با حضور ایرانیان برگزار شده که بازتابی از این اعتراضات در آن دیده نشود.

فیلم قبلی احمد بهرامی با عنوان «دشت خاموش» نیز دو سال پیش (۱۳۹۹) موفق شده بود جایزه بهترین فیلم بخش افق‌ها در جشنواره ونیز و جایزه فیپرشی (انجمن منتقدان بین‌المللی) را از آن خود کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.