الهام افکاری از زندان شیراز: به‌ دختر ۱۶ ساله اتهام محاربه زده‌اند

جمعه, 11ام آذر, 1401
اندازه قلم متن

الهام افکاری از زندان شیراز: به‌ دختر ۱۶ ساله اتهام محاربه زده‌اند

ایران وایر

«سعید افکاری»، برادر «نوید افکاری»، کشتی‌گیر شیرازی که در شهریور سال ۹۹ اعدام شد، در حساب توئیتر خود فایل صوتی خواهرش را منتشر کرده که از داخل زندان عادل‌آباد می‌گوید: «ده‌ها زندانی زیر ۱۸ سال تو زندان عادل آباد هستند که بهشون اتهام‌هایی مثل افساد فی‌الارض یا محاربه زدند.»

الهام افکاری، روز پنج شنبه ۱۹ ابان ۱۴۰۱ به اتهام «همکاری با شبکه‌های معاند» به همراه همسر و کودک سه ساله خود بازداشت شد ولی بعدا فرزند او و همسرش آزاد شدند. 

خانم افکاری در این فایل صوتی با اشاره به دختر نوجوان ۱۶ ساله ای که هم‌بندی اوست، می‌گوید: « به دختر شانزده ساله اتهام محاربه و افساد فی‌الارض زده اند، به استثنای ۴ اتهام دیگر.»

او همچنین گفته است که از چهل نفری که این‌جا [در بندی که من هستم] هستند، هیچ‌کدام هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند، ولی هر کدام چندین اتهام سنگین در پرونده شان است.

در هفته‌های گذشته، کودکان و نوجوانان از جمله گروه‌هایی بوده‌اند که در اعتراضات مسالمت جویانه علیه جگومت شرکت کرده‌اند. گزارش‌ها از کشته شدن دست‌کم ۶۴ کودک به دست نیروهای سرکوب‌گر حکایت دارد.

هم‌زمان اخبار بسیاری از بازداشت کودکان منتشر شده است. پیش‌تر کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان اعلام کرده بود که قرار است روز چهارشنبه ۹ آذرماه،  ۱۱ نفر، از جمله چندین کودک در شعبه اول دادگاه انقلاب کرج با اتهاماتی نظیر محاربه و افساد فی‌الارض که قابل مجازات با اعدام است، محاکمه شوند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.