تجمع دانشجویان خوارزمی در ادامه مسمومیت‌های زنجیره‌ای؛ تداوم اعتراضات دانشگاهی در روز شنبه

شنبه, 12ام آذر, 1401
اندازه قلم متن

روز شنبه ۱۲ آذر، دانشجویان دانشگاه خوارزمی در اعتراض به مسمومیت غذایی زنجیره‌ای در دانشگاه‌ها، تجمع کردند. در دیگر دانشگاه‌های کشور نیز شماری از دانشجویان با برگزاری تجمع، خواهان آزادی دانشجوهای زندانی و در بازداشت شدند.

تحصن و تجمع در دانشگاه‌های ایران در حالی ادامه یافت که شماری از دانشجویان از جمله در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران، با انتشار فراخوان‌هایی اعلام کردند روز ۱۶ آذر همزمان با روز دانشجو، تجمعاتی اعتراضی برگزار خواهند کرد.

دانشجویان دانشگاه خوارزمی هم در اعتراض به مسموم شدن گسترده‌ دانشجویان این دانشگاه شعار دادند که «دانشجو مسموم می‌کنه، نشسته توجیه می‌کنه …»

این دانشجویان همچنین در اعتراض به مسمومیت ۱۶۰ نفر از دانشجویان، غذاهایی را که از سلف تحویل گرفتند، در محوطه دانشگاه چیدند.

در این تجمع اعتراضی، دانشجویان خواهان استعفای معاون امور دانشجویی دانشگاه شدند. 

در ۱۰ روز گذشته صدها تن از دانشجویان دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، صنعتی اراک، علامه تهران و خوارزمی کرج، پس از صرف غذای دانشگاه مسموم شدند. مسمومیتی که افکار عمومی آن را عمدی می‌داند و از آن با عنوان «مسمومیت زنجیره‌ای» یاد می‌کند. 

علاوه بر دانشگاه خوارزمی اما دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران نیز در اعتراض به امنیتی شدن فضای دانشگاه و سرکوب دانشجویان، تحصن کردند.

پیش از ظهر شنبه ۱۲ آذر، شماری از دانشجویان دانشگاه کردستان نیز در اعتراض به بازداشت بهروز چمن‌آرا، استاد این دانشگاه، تحصن کردند.

اعتراضات دانشجویی در سه ماه گذشته و در جریان خیزش انقلابی مردم ایران با وجود تلاش نیروهای امنیتی برای سرکوب، همچنان ادامه دارد.

دانشجویان معترض در تجمع‌های خود، خواهان بازگشت استادان و دانشجویان تعلیق شده و بازداشت‌شدگان، به دانشگاه‌ها هستند.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.