فرود یک هواپیمای مرموز نظامی روس در فرودگاه مهرآباد

دوشنبه, 14ام آذر, 1401
اندازه قلم متن

topolov_banner.jpgکیهان لندن – منابع مطلع یکشنبه شب ۴ دسامبر (۱۳ آذرماه) به کیهان لندن گزارش دادند یک فروند هواپیمای توپولف روسی متعلق به نیروی هوایی این کشور صبح شنبه ۱۲ آذرماه در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست.

این هواپیما (با شماره RFF7971) از نوع توپولف (TU-154M) حامل ادوات سرکوب بود و تعدادی مستشار روس مسافر آن بودند. این هواپیما شبانه تخلیه شد و عصر یکشنبه ۱۳ آذرماه تهران را به مقصد مسکو ترک کرد.

ادوات سرکوب شامل موتور، لباس ضدشورش و کلاهخود، بیسیم، سپر، شوکر برقی ، اسلحه «پینت بال» و گلوله‌های ساچمه‌ای و انواع گاز اشک‌آور هستند.

در طول توقف این هواپیما و هنگام تخلیه بار محوطه فرودگاه کاملا قُرق شده بود و فقط نیروهای سپاه پاسداران و دو سه افسر ارشد نیروی انتظامی در محل حضور داشتند.

با تداوم اعتراضات در ایران اواسط آبان نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی روسیه به تهران آمد و با علی شمخانی دبیر شورای‌ عالی امنیت جمهوری اسلامی دیدار کرد.

پیش از این مقامات آمریکایی در واکنش به احتمال همکاری روسیه و جمهوری اسلامی در سرکوب خیزش انقلابی مردم ایران واکنش نشان داده‌ بودند.

کارین ژان پی‌یر سخنگوی کاخ سفید گفته بود «مسکو احتمالاً در مورد سرکوب اعتراضات به تهران مشاوره می‌دهد چرا که روسیه خود تجربه زیادی در سرکوب تظاهرات خیابانی دارد.»

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.