ابراز نگرانی شدید رئیس کمسیون امنیت مجلس سنای امریکا از وخامت حال حسین رونقی ملکی

یکشنبه, ۲۱ام خرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – در پاسخ به گزارش‌ها نگران کننده در مورد حسین رونقی ملکی، فعال آزادی اینترنت که به خاطر توهین به رهبری در ایران در زندان است، و جانش بخاطر اعتصاب غذا در معرض خطر قرار دارد، سناتور جمهوریخواه، کریس اسمیت، رئیس کمسیون امنیت و روابط اروپا در مجلس سنای امریکا، در واشنگتن بیانیه ای صادر کرده است.
متن این بیانیه که توسط خبرگزاری هرانا ترجمه شده است به شرح زیر است:
«من عمیقا نگران سلامتی حسین رونقی ملکی زندانی سیاسی در ایران هستم که از مشکلات کلیه رنج می‌برد. از حکومت ایران درخواست فوری دارم تا برای آقای رونقی ملکی مراقبت‌های پزشکی فوری و مناسب مورد درخواست که تاکنون پذریفته نشده را فراهم کنند. این حقیقت که آقای رونقی ملکی با این شرایط هنوز در زندان است نشان می‌دهد که امروزه چه عدالت هجو آمیزی در ایران حاکم است. حسین رونقی ملکی، یکی از اولین کسانی که سانسور شدید اینترنتی در ایران را به چالش کشید، شدیدا تحت فشار سیاسی قرار گرفت و به ۱۵ سال حبس محکوم شد. این حکم نباید به حکم مرگ او تبدیل شود. محرومیت هدفمند وی و دیگر زندانیان سیاسی از مراقبت‌های پزشکی، نقض فاحش حقوق بشر است و بایستی فورا متوقف شود.»
«درسالهای اخیر، حکومت‌های سرکوبگر، اینترنت را از یک فضای آزاد به یک محیط مورد دلخواه دیکتاتور تبدیل کرده‌اند. هر روز شاهدیم که فعالان دموکراسی‌خواه بیشتری از طریق سانسور روبه افزایش اینترنت دستگیر می‌شوند و ابزارهای نظارتی توسط حکومت‌های چون ایران، چین، بلاروس، مصر، سوریه و بسیاری از کشورهای دیگر جهان مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند. برای فعالین آنلاین مخاطرات مرگ و زندگی پیش می‌آید و ما بایستی از آن‌ها حمایت و پشتیبانی کنیم.»
شایان ذکر است که این سناتور حامی «اصل آزادی آنلاین جهانی ۲۰۱۲ (اچ. آر. ۳۶۰۵)» می‌باشد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.