هفتمین روز متوالی آلودگی هوا در تهران

سه شنبه, 22ام آذر, 1401
اندازه قلم متن

مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه امروز (۲۲ آذرماه) هفتمین روز متوالی تنفس هوای آلوده در تهران است، گفت: این شرایط حداقل تا فردا (۲۳ آذرماه) ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، چند روزی است که شرایط آلودگی هوا بر آسمان تهران حاکمیت داشته و در برخی مواقع حتی کیفیت هوا درشرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار گرفت. با استناد به اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، کیفیت هوای تهران برای هفتمین روز متوالی در شرایط آلوده و نامنسب برای گروه‌های حساس قرار گرفته و این در حالیست که همچنان هوای تهران آلوده است و افرایش غلظت آلاینده‌ها را نیز شاهد هستیم.

محسن روشنی در گفت و گو با ایسنا، درباره آلودگی هوا و تداوم این شرایط در تهران اظهارکرد:از روز ۱۶ آذر تهران وارد فاز آلودگی هوا شد و تهران تا به امروز هفت روز متوالی آلوده را پشت سر گذاشته است که طی این مدت، دو روز در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار گرفت.

وی ادامه داد: بیشترین شاخص آلودگی هوا مربوط به روز ۱۸ آذر با عدد ۱۵۵ بود. طی این روز آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بود. در سایر روزهای آلوده نیز آلاینده شاخص ذرات معلق کمتراز ۲.۵ میکرون بود و هیچ آلاینده دیگری بیش از حد مجاز نبود.

به گفته مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی این مدت زمان کیفیت هوای پایتخت پنج روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و  دو روز( ۱۸ و ۱۹ آذر) در شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار داشت.

روشنی در پایان تصریح کرد: به طور قطعی نمی‌توان گفت که شرایط آلودگی تداوم دارد اما با توجه به اینکه امروز شاخص کیفیت هوا به عدد ۱۴۲ رسیده و در آستانه شرایط ناسالم برای همه گروه‌هاست،دست کم تا فردا ( ۲۳ آذرماه)  آلودگی هوا تداوم خواهد داشت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.