مادر آرمیتا عباسی : دادگاه آرمیتا در بهمن ماه،‌ ماه تولدش برگزار می‌شود

شنبه, 26ام آذر, 1401
اندازه قلم متن

آرمیتا عباسی، یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات انقلابی سراسری که بر اساس شواهد مورد خشونت جنسی ماموران امنیتی جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

ار اف ای 

مادر آرمیتا عباسی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات انقلابی سراسری در ایران، در یک استوری اینستاگرامی اعلام کرد: دادگاه آرمیتا در ماه بهمن، «ماه تولد» آرمیتا برگزار خواهد شد. آرمیتا عباسی، در مهر ۱۴۰۱، بازداشت شد

مادر آرمیتا عباسی در یک استوری اینستاگرامی، روز شنبه ۲۶ آذر، نوشت: «دادگاهش بهمن ماهه، ماه تولدش». 

بر اساس گزارشی که شبکه خبری سی‌ان‌ان در ماه نوامبر، با استناد به تصاویر و گزارش شاهدان درباره نحوه برخورد ماموران امنیتی با معترضان، منتشر کرد: در یک مورد، آرمیتا عباسی، دختر ۲۰ ساله کرجی، که از سوی جمهوری اسلامی با اتهام یکی از «رهبران اغتشاشات» روبرو است، پس از بازداشت، در مکالمه‌ای میان پزشکان بیمارستان امام علی کرج که به اینستاگرام نیز درز کرده بود، در این بیمارستان با بدن لرزان مشاهده شده بود و شواهد حاکی از آن بوده است که وی توسط نیروهای امنیتی علاوه بر شکنجه، مورد خشونت جنسی نیز قرار گرفته است. 

آرمیتا عباسی، در روز ۲۶ مهر ماه، در پی ۸ روز بی‌خبری خانواده، توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به بیمارستان امام علی کرج منتقل شد. 

تصویری از استوری مادر آرمیتا عباسیتصویری از استوری مادر آرمیتا عباسیخانواده آرمیتا عباسی پس از تماس از بیمارستان، زمانی به محل رسیدند که نیروهای امنیتی آرمیتا عباسی را از بیمارستان به مکانی نامعلوم منتقل کرده بودند. 

شواهد بالینی ثبت شده‌ی پزشکان، پس از معاینه اولیه حاکی از خونریزی داخلی، علائم تجاوز جنسی متعدد مقعدی و پارگی واژن است. در حالیکه نیروهای امنیتی اصرار داشتند در گواهی پزشکی نوشته شود تجاوزها مربوط به پیش از بازداشت است. 

شبکه خبری سی‌ان‌ان، روز دوشنبه ٢۱ نوامبر، در یک گزارش تحقیقی، نیروهای جمهوری اسلامی را به «تعرض جنسی و تجاوز» به تعدادی از بازداشت‌شدگان در اعتراض‌های سراسری اخیر در بازداشتگاه‌ها و زندان‌های ایران متهم کرد.

بر أساس این گزارش تحقیقی منتشر شده از سوی شبکه خبری سی‌ان‌ان، با استناد به مواردی از تجاوز و آزار جنسی بر پایه شهادت تعدادی از بازداشت‌شدگان آزاد شده یا بر أساس شواهد منابع بیمارستانی، زنان جوان، دختران و پسرانی تایید کرده‌اند که در زمان بازداشت مورد تجاوز قرار گرفته‌اند.

گزارش سی‌ان‌ان بر پایه دو ماه تحقیق از ۱۱ مورد خشونت جنسی علیه زنان و مردان معترض زندانی در بازداشتگاه‌های ایران تهیه شده است و بر أساس اعلام گزارشگران این رسانه آمریکایی، نیمی از این موارد از سوی سی‌ان‌ان به تایید رسیده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.