تعیین زمان دادگاه آرمیتا عباسی

جمعه, 2ام دی, 1401
اندازه قلم متن

تعیین زمان دادگاه آرمیتا عباسی

ایران وایر

دادگاه آرمیتا عباسی، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری، پنجشنبه ۶ دی ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

مادر او این خبر را در حساب کاربری‌اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرده است.

روز دوشنبه ۳۰آبان۱۴۰۱،‌ گزارشی تحقیقی از اقدامات خشونت‌آمیز و آزارهای جنسی نیروهای جمهوری اسلامی در بازداشتگاه‌های ایران، نسبت به بازداشت‌شدگان اعتراضات سه ماه گذشته در شبکه «سی‌ان‌ان» منتشر شد.

در این گزارش  به پرونده «آرمیتا عباسی» دختر جوان ۲۰ ساله ساکن کرج پرداخته شده که گفته می‌شود به دلیل نوشته‌های اعتراضی خود علیه جمهوری اسلامی در شبکه‌های اجتماعی بازداشت شده است.

اگرچه دولت ایران در اطلاعیه‌ای مدعی شده که او یکی از «رهبران اغتشاشات» (اعتراضات) است و پلیس «۱۰ کوکتل مولوتف» از آپارتمانش کشف کرده است.

او هم‌اکنون در زندان کچویی کرج زندانی است، اما مقامات ایران روایت‌های مرتبط با تعرض و تجاوز به او را تکذیب کرده‌اند.

براساس آن‌چه در گزارش «سی‌ان‌ان» آمده است قوه قضاییه اطلاعیه‌ای با هدف تکذیب مدارک افشاشده‌ای در اینستاگرام منتشر کرد که نشان می‌دهد مجازات سختی در انتظار این دختر ۲۰ ساله خواهد بود.

مدارک افشا شده، مکالمات میان پزشکان در سرویس پیام خصوصی اینستاگرام است که شکنجه و خشونت جنسی این دختر جوان به دست ماموران امنیتی را افشا و تایید می‌کند.

براساس مدارکی که از بیمارستان امام علی در کرج درز کرده است، او روز ۲۵مهر به همراه افسران لباس شخصی به این بیمارستان برده می‌شود در حالی که موهایش تراشیده شده بود و به شدت می‌لرزید. پزشکان در مکالمه افشا شده خود از وحشتی حرف زده‌اند که با دیدن نشانه‌های تجاوز احساس کرده‌اند. یک منبع مطلع در بیمارستان امام علی در گفت‌وگو با «سی‌ان‌ان»، صحت این مدارک را تایید کرده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.