عترض جوان در اعتصاب غذا؛ مادر آرمیتا عباسی: ۸۲ روز گذشت، به پرونده‌اش رسیدگی کنید

دوشنبه, 12ام دی, 1401
اندازه قلم متن

آرمیتا عباسی، معترض بازداشت‌شده که در زندان اعتصاب غذای خشک کرده است.

صدای آمریکا

مادر آرمیتا عباسی، ۸۲ روز پس از بازداشت این معترض جوان، در نامه‌ای سرگشاده با انتقاد از بی‌توجهی مقامات قضایی و نپذیرفتن وکیل انتخابی، خواهان رسیدگی به پرونده دخترش رسیدگی کنند.

مادر این زندانی روز دوشنبه ۱۲ دی با انتشار متنی در اینستاگرام خطاب به «رئیس دادگستری استان البرز، دادستان دادگاه انقلاب اسلامی کرج، بازپرسی شعبه ۱۳، و قاضی شعبه یک دادگاه انقلاب اسلامی» مرکز استان البرز، نوشت: «آمدم، نبودید. پرسیدم، جواب واضح ندادید. وکیل اختیار کردیم، نپذیرفتید.»

او با تأکید بر این که با رسانه‌ها مصاحبه نکرده تا مقامات قضایی او را به «تعرض به قوانین» متهم نکنند، در هشتاد و دومین روز بازداشت فرزندش گفت: «تک‌فرزند من که طبق نظرات حضرات اطلاعات با عناوین دروغین در زندان کچویی کرج زندانی است به علت عدم رسیدگی به پرونده‌اش و طولانی شدن دوره زندان دست به اعتصاب غذای خشک زده.»

مادر آرمیتا عباسی با بیان این که مقامات قضایی بنا را «به مجرم بودن» می‌گذارند، مگر این که «خلافش ثابت شود»، ابراز امیدواری کرد که پیامش «قبل از این که دیر شود» به دست مقامات قضایی استان البرز برسد.

او خواستار رسیدگی به پرونده دخترش شد و نوشت: «این اعتصاب غذا که توسط آرمیتا و سایر هم‌بندانش است، اصلا به نفع هیچ کس نیست.»

https://www.instagram.com/p/Cm6cCPno0Jl/?utm_source=ig_embed&ig_rid=7d2e2e97-f41f-4d7c-94c3-ce0d79a7a543

پیشتر، دادگستری استان البرز با تأیید بازداشت آرمیتا عباسی، او را یکی از «رهبران» اعتراضات معرفی کرد و مدعی شد که قصد داشته با استفاده از «کوکتل مولوتف» به پایگاه‌های بسیج، کانکس‌های انتظامی و کلانتری‌های منطقه «حمله و اقدام به آشوب کند»؛ ادعایی که مقامات قضایی جمهوری اسلامی با نسبت دادن آن به برخی معترضان بازداشت‌شده، آنها را با اتهام‌هایی چون «محاربه» و «افساد فی‌الارض» و «بغی» متهم کرده‌اند.

آرمیتا عباسی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری در مهر ۱۴۰۱

تایید بازداشت «آرمیتا عباسی» توسط دادگستری البرز

در ماه گذشته شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارشی به نقل از منابع مطلع که با قربانیان گفت‌وگو کرده‌اند، به پرونده آرمیتا عباسی ساکن کرج پرداخت که به‌خاطر نوشته‌های اعتراضی خود «علیه جمهوری اسلامی در شبکه‌های اجتماعی» بازداشت شده است.

سی‌ان‌ان نوشت، از اطلاعیه قوه قضاییه چنین برمی‌آید که مجازاتی سخت را برای این دختر ۲۰ ساله در نظر گرفته، اما این اطلاعیه در عین حال با هدف تکذیب مدارک افشاشده‌ای در اینستاگرام بوده که سر و صدا به‌ پا کرده‌ است.

به‌گزارش سی‌ان‌ان، این مدارک شامل «مکالمات میان پزشکان در سرویس پیام خصوصی اینستاگرام» بوده و حاکی از آن است که نیروهای امنیتی ایران خانم عباسی را تحت شکنجه و خشونت جنسی قرار داده‌اند.

طبق مدارکی که از بیمارستان امام علی در کرج درز کرده است، او روز ۲۵ مهر به‌ همراه افسران لباس شخصی به این بیمارستان برده می‌شود در حالی که موهایش تراشیده شده بود و به‌شدت می‌لرزید.

پزشکان در «مکالمه افشا‌شده خود» از وحشتی حرف زده‌اند که با دیدن نشانه‌های تجاوز احساس کرده‌اند.

یک منبع مطلع در «بیمارستان امام علی» در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان صحت این مدارک را تایید کرده‌ است. آرمیتا عباسی هم‌اکنون در زندان فردیس (کچویی) نگهداری می‌شود. سی‌ان‌ان می‌نویسد که نتوانسته با او یا اعضای خانواده‌اش صحبت کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.