با وجود قطعی اینترنت سوالات کنکور باز هم لو رفت

پنجشنبه, 29ام دی, 1401
اندازه قلم متن

سایت خبری اقتصاد آنلاین نوشته است: «با وجود تدابیری چون قطع نت، سؤالات کنکور لو رفت. درحالی‌که اینترنت به‌بهانۀ امنیت کنکور قطع است، دقایقی از شروع کنکور نگذشته که سؤالات کنکور در فضای مجازی در حال توزیع است.»

خبرگزاری‌های ایران امروز۲۹ دی ماه همزمان با برگزاری کنکور سراسری، از لورفتن سؤالات آزمون سراسری، با وجود قطع اینترنت، خبر دادند.

سایت خبری اقتصاد آنلاین نوشته است: «با وجود تدابیری چون قطع نت، سؤالات کنکور لو رفت. درحالی‌که اینترنت به‌بهانۀ امنیت کنکور قطع است، دقایقی از شروع کنکور نگذشته که سؤالات کنکور در فضای مجازی در حال توزیع است.»

علیرضا پاک‌فطرت، عضو کمیسیون آموزش مجلس درباره لو رفتن سوالات کنکور گفت: «فکر می‌کنم دیگر بحث پول در میان نیست، بلکه بحث‌های امنیتی مطرح است.اگر با این همه تمهیدات(قطعی اینترنت) باز چنین اتفاقاتی رخ داده باشد، این هم خودش اغتشاش است.»

قطعی اینترنت از روز گذشته در مناطقی که به حوزه‌های کنکور نزدیک هستند گزارش شده است. پیشتر  وزیر ارتباطات اعلام کرده بود که اینترنت همراه در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی در محدوده حوزه‌های برگزاری آزمون قطع خواهد شد.

از عصر روز بیست و هشتم دی پیامک قطعی اینترنت برای بسیاری از شهروندان ارسال شده بود.در این پیامک آمده بود: «با سلام، به اطلاع می‌رساند به منظور جلوگیری از سواستفاده و تقلب برخی افراد سودجو و فرصت طلب و با ابلاغ شورای امنیت کشور ، اینترنت حوزه برگزاری آزمون سراسری منطقه سکونت شما در صبح روز پنج شنبه و جمعه این هفته قطع خواهد شد.»

وزیر ارتباطات در روز چهارشنبه پیرامون مسئله قطعی اینترنت در روزهای کنکور اعلام کرده بود: «هفته گذشته براساس مصوبه شورای امنیت کشور، وزارت علوم درخواستی را مبنی بر قطع سراسری اینترنت در روزهای کنکور مطرح کرد. اما همانطور که قبلا هم گفتم ما با قطعی سراسری اینترنت مخالفیم.»

دو هفته پیش بود که سازمان سنجش اعلام کرد برای جلوگیری از تقلب در حوزه‌های امتحانی آزمون سراسری کنکور، اینترنت در روزهای برگزاری آزمون به صورت سراسری قطع می‌شود. مدتی بعد وزارت ارتباطات ضمن مخالفت با این اقدام اعلام کرد که اینترنت فقط در حوزه‌های امتحانی کنکور قطع خواهد شد.

مسئله لو رفتن سوالات کنکور سراسری در ایران در سال‌های اخیر بسیار مطرح شده با این وجود این مسئولین همه ساله در حل این مشکل ناکام هستند و معلوم نیست چطور با وجود همه این تدابیر مختلف، سوالات و پاسخ‌ها اندکی پس از شروع آزمون در فضای مجازی منتشر می‌شود.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.