مکاتبات «محرمانه‌» آموزش و پرورش درباره تبعات تعطیلی مدارس

یکشنبه, 2ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن

مدیر کل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفته است «مکاتبات متعدد محرمانه‌ای» با «مراجع ذیصلاح» درباره  تبعات تعطیلی مدارس داشته است.

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش‌وپرورش، امروز یک‌شنبه ۲بهمن‌۱۴۰۱، در گفت‌وگویی با خبرگزاری «تسنیم»، ضمن ابراز نگرانی از  «وضعیت تعطیلی مدارس شهر تهران» اعلام کرد که  آموزش‌و‌پرورش، «مکاتبات متعدد محرمانه‌ای» با «مراجع ذیصلاح» درباره تبعات تعطیلی مدارس داشته است.

پیش‌تر رسانه «همشهری» خبر داده بود که با گذشت چهارماه از آغاز سال تحصیلی، دانش‌آموزان ایران تنها چهل روز به مدرسه رفته‌اند و در بقیه روزها، آموزش‌وپرورش به دلایل مختلف از جمله آلودگی هوا و ممانعت از حضور دانش‌آموزان در اعتراضات اخیر ایران، اقدام به تعطیلی مدارس کرده است.

همشهری در گفت‌وگو با «محمدرضا نیک‌نژاد» تایید کرده است که تداوم تعطیلی مدارس، در نهایت به ضرر دانش‌آموزان خواهد بود و اُفت تحصیلی برای آن‌ها به همراه خواهد داشت، به‌ویژه اینکه به نظر نمی‌رسد سازمان آموزش‌وپرورش برنامه دقیق و مدونی برای جبران این تعطیلات در دستور کار داشته باشد.

«محمد محمدی» با اشاره به اینکه «در شهر تهران با کوچکترین سرما یا آلودگی مدارس را تعطیل می‌کنند» گفته است که این روند برای دانش‌آموزان دبستانی «مشکلات جدی» ایجاد خواهد کرد، چرا که «دانش‌آموز دبستانی اگر چند روز تعطیل باشد، هنگامی که به مدرسه مراجعه می‌کند، معلم دوباره باید دانش‌آموزان را آماده کند.»

این مقام وزارت آموزش‌وپرورش گفته است با توجه به «مجازی بودن آموزش در دو سال گذشته»، دانش‌آموزان یادگیری کاملی نداشته‌اند و حالا تعطیلات پی‌در‌پی وضعیت را دشوارتر خواهد کرد.

محمد محمدی بدون اشاره به یکی از اصلی‌ترین دلایل تعطیلی مدارس یعنی اعتراضات سراسری در ایران گفته است که  «آماده برگزاری کلاس‌های جبرانی تحت هر شرایطی هستیم حتی روزهای پنجشنبه و جمعه.»

دانش‌آموزان در جریان اعتراضات سراسری که از ۲۶شهریور در ایران آغاز شد، حضوری گسترده داشته و به شدت توسط نیروهای سرکوب با برخوردهای خشونت‌بار مواجه شدند.

شمار زیادی از دانش‌آموزان و معلمان در جریان این اعتراضات بازداشت شده و تحت آزار قرار گرفته و برخی نیز به دست نیروهای امنیتی کشته شدند.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.