وکلای آرمیتا عباسی از وکالت این معترض بازداشتی کناره‌گیری کردند

دوشنبه, 3ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن

ایران اینترنشنال

پدر آرمیتا عباسی، معترض بازداشتی، اعلام کرد محمد اسماعیل‌بیگی و سونیا محمدی، وکلای دخترش، به‌دلیل «ضیق وقت و عدم اجابت درخواست آنها برای ملاقات حضوری» با آرمیتا، قادر به دفاع مطلوب نبودند و در نتیجه از وکالت استعفا دادند.

اسماعیل‌بیگی، که توانسته بود برای وکالت خود از آرمیتا تاییدیه دادگاه بگیرد، بعد از چهار روز درخواست اجازه ملاقات با موکل برایش صادر نشد و این باعث شد او در توییتر از استعفای خود به دلیل عدم امکان دفاع مطلوب خبر دهد.

مادر آرمیتا نیز در توییتر گفت توضیحات وکیل دخترش قانع‌کننده است چرا که او به علت عدم پذیرش درخواستش برای ملاقات با موکل امکان دفاع مطلوب ندارد.

وکلای دیگری نیز از عدم پذیرش وکالت‌نامه‌هایشان در پرونده‌های مشابه مربوط به خیزش انقلابی در دادگاه‌های جمهوری اسلامی خبر داده‌اند.

پس از بازدشت آرمیتا عباسی، خانواده او در پی تماس بیمارستانی در کرج به آن محل رفتند اما ماموران پیش از رسیدن آنها او را از بیمارستان خارج کردند.

حسین فاضلی‌هریکندی، رییس کل دادگستری استان البرز، روز هشتم آبان گفت: «اخبار منتشر شده در مورد فوت و یا تجاوز به آرمیتا عباسی از اساس کذب است و صحت ندارد.»

او افزود: «آرمیتا عباسی از گذشته دارای مشکلات گوارشی بوده و در بیمارستان مشخص شد در حال حاضر مشکلی خاصی ندارد.»

دادگاه آرمیتا عباسی، که از مهر ماه در بازداشت است، قرار است نهم بهمن‌ماه برگزار شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.