شاخص آلودگی هوای تهران همچنان قرمز و ناسالم است

پنجشنبه, 6ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن

وضعیت هوای پایتخت در ۲۴ روز از ۳۵ روز نخست زمستان «سمی» گزارش شده است

رادیو فردا

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوا، شاخص آلودگی هوای تهران در روز پنج‌شنبه، ششم بهمن همچون ۲۴ ساعت گذشته در وضعیت «ناسالم» و «قرمز» قرار دارد.

بر اساس این گزارش، شهروندان تهرانی از ابتدای امسال تاکنون تنها دو روز هوای «پاک» را تجربه کرده‌ و ۱۱۹ روز را با هوای «ناسالم» پشت سر گذاشته‌اند.

روزنامه «دنیای اقتصاد» در گزارشی که روز پنج‌شنبه منتشر شد، وضعیت هوای پایتخت در ۲۴ روز از ۳۵ روز نخست زمستان را «سمی» عنوان کرده است.

در حالی که کارشناسان یکی مهم‌ترین دلایل آلودگی هوای تهران را «سکون شدید هوا» عنوان می‌کنند، ساخت پروژه‌هایی که موجب تشدید این وضعیت می‌شود، در اطراف پایتخت همچنان ادامه دارد.

در همین زمینه، شهردار منطقه ۱۸ تهران‌ روز ۳۰ دی درباره پیامدهای محیط زیستی و ترافیکی افتتاح بازار سنگ اسلامشهر هشدار داده بود.

محمدجواد خسروی با اشاره به اشغال ۱۷ هکتار از اراضی کشاورزی در حریم شهر تهران، بابت ساخت این بازار گفته بود که این اراضی تنها «تنفس‌گاه» و «کریدور وزش باد در جنوب تهران» است و با آغاز فعالیت این بازار «در آینده نزدیک شاهد کوران مشکلات به سمت پایتخت خواهیم بود».

هم‌زمان با آلودگی هوای تهران بسیاری دیگر از شهرهای بزرگ و صنعتی کشور، وضعیت مشابهی را تجربه می‌کنند.

امسال نیز هم‌چون سال‌های گذشته بحران آلودگی در بسیاری از این شهرها به دلیل مازوت‌سوزی در نیروگاهای تولید برق تشدید شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.