رئیس سوسیال دمکرات‌ آلمان: سپاه پاسداران تروریستی شناخته شود

جمعه, 7ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن

لارس کلینگبایل، رئیس حزب سوسیال دموکرات آألمان

کلینگبایل بر قرار گرفتن سپاه پاسداران ایران در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا تاکید کرد و گفت توجه به الزامات قانونی لازم است، اما این گام از سوی آمریکا نیز برداشته شد. او کفالت سیاسی سمانه اصغری را بر عهده گرفت.

لارس کلینگبایل، رئیس حزب سوسیال دموکرات آألمان روز پنجشنبه ششم بهمن (۲۶ ژانویه) در برلین اعلام کرد که خواستار طبقه بندی سپاه پاسداران ایران به عنوان یک سازمان تروریستی در اتحادیه اروپاست. او گفت به قطعنامه پارلمان اروپا در این باره متعهد است.

پارلمان اروپا پنجشنبه گذشته در قطعنامه‌ای با اکثریت آراء خواهان گنجانده شدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گرو‌ه‌های تروریستی اتحادیه اروپا شد.

کلینگبایل با اشاره به بحث های جاری در مورد گام‌های قانونی برای این اقدام گفت که “الزامات قانونی این قدم نیز قطعا باید تامین شود” و افزود: « اما آمریکا نیز سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده زیرا آنها به وحشیانه‌ترین شکل با مردم خود رفتار می‌کنند و این تروریسم است.»

 رهبر حزب سوسیال دمکرات کفالت سیاسی دانشجوی ایرانی سمانه اصغری را بر عهده گرفته و در نامه‌ای به سفیر ایران در برلین خواستار رهایی فوری او شده است.

نمایندگان آلمانی درباره کفالت سیاسی معترضان زندانی در ایران

 
در آلمان در حال حاضر ۳۳۲ نماینده از تمامی احزاب سیاسی این کشور، از جمله نمایندگان حزب سوسیال دموکرات در پارلمان و مجالس ایالتی، حزب سبزها، لیبرال‌ها و حزب دمکرات مسیحی در حمایت از جنبش اعتراضی و معترضین بازداشتی در ایران کفالت سیاسی بسیاری از آنان را برعهده گرفته‌اند.

سمانه اصغری دانشجوی ۲۲ ساله دانشگاه خوارزمی در جریان اعتراضات سراسری بازداشت شد و اکنون سه ماه است که در زندان به سر می‌برد. رهبر حزب سوسیال دمکرات خواستار آزادی همه کسانی شد که به گفته او “شجاعانه اعتراض کرده‌اند.”

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.