عباس واحدیان، زندانی سیاسی، ۶ ماه از تماس و ملاقات محروم شد

شنبه, 8ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن


عباس واحدیان، زندانی سیاسی، ۶ ماه از تماس و ملاقات محروم شد

ایران وایر

«عباس واحدیان شاهرودی»، یکی از امضا کنندگان نامه درخواست استعفای «خامنه‌ای» که در زندان وکیل آباد مشهد محبوس است، به مدت شش ماه از تماس و ملاقات محروم شده است.

«هنگامه واحدیان شاهرودی»، دختر عباس واحدیان شاهرودی با اعلام این خبر در توییتر خود نوشت که روز شنبه در مراجعه به زندان وکیل‌آباد مشهد از «درگیری مجدد» در زندان مطلع شده و به او گفته شده است که پدرش به مدت شش ماه اجازه تماس و ملاقات با خانواده‌اش نخواهد داشت.

خانم واحدیان پرسیده: «در زندان‌های جمهوری اسلامی چه بلایی سر عزیزان ما می‌آید؟»

دختر عباس واحدیان شاهرودی همچنین گفته اگر خانواده عباس واحدیان همچنان از او بی خبر بمانند دست به تحصن خواهند زد.

عباس واحدیان روز دوم بهمن ماه هم در پی اعتراض به شرایط موجود توسط مامورین زندان مشهد مورد ضرب‌وشتم شدید قرار گرفت و از ناحیه چشم و فک دچار آسیب شد.

آقای واحدیان شاهرودی یکی از ۱۴ فعال مدنی و سیاسی داخل ایران است که ۲۱خرداد۱۳۹۸، در آستانه سالگرد انتخابات مساله‌دار ریاست‌‌جمهوری ۱۳۸۸، با انتشار نامه‌ای سرگشاده خواستار استعفای «علی خامنه‌ای» از رهبری حکومت ایران و تغییر بنیادین قانون اساسی شدند. 

در نامه آنان آمده بود که وقتی «نه از جمهوریت خبری است و نه از آزادی»، چانه‌زنی فعالان مدنی نیز «بدون استعفای سیدعلی خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی» راه به جایی نخواهد برد.

اکثر نویسندگان این نامه‌ به‌مرور زندانی شدند و احکام سنگین قضایی دریافت کردند و عباس واحدیان شاهرودی در نهایت به ۲۱ سال زندان محکوم شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.