پلمب رستورانی در ماهشهر به دلیل خوانندگی یک زن درمراسم افتتاحیه

سه شنبه, 11ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن
 
یک رستوران تازه تاسیس در ماهشهر به دلیل «خوانندگی یک زن در مراسم افتتاحیه آن» پلمب شد.
یک رستوران تازه تاسیس در ماهشهر به دلیل «خوانندگی یک زن در مراسم افتتاحیه آن» پلمب شد.

خبرگزاری فارس روز دوشنبه دهم بهمن‌ماه ۱۴۰۱ به نقل از فرمانده انتظامی ماهشهر در استان خوزستان نوشت یک رستوران تازه تاسیس در این شهر به دلیل «خوانندگی یک زن در مراسم افتتاحیه آن» پلمب شده است.

این خبر یک روز بعد از پلمب داروخانه‌ای در شهر آمل استان مازندران به خاطر عدم رعایت حجاب اجباری از سوی دکتر داروساز زن رخ  داده است.

فرشاد کاظمی، فرمانده انتظامی ماهشهر در توضیح چرایی پلمب این رستوران نوشته است: «در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر خوانندگی غیرمجاز خانمی در یک باب واحد صنفی رستوران در شهر سربندر شهرستان ماهشهر، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.»

بر اساس این گزارش ماموران پلیس پس از «بررسی موضوع و هماهنگی مرجع قضایی این رستوران را مهروموم» کردند و در این مورد «پرونده قضایی تشکیل و از سوی مرجع قضایی دستور تعقیب قضایی» نیز صادر شده است.

اشکال مختلف مبارزه مدنی شهروندان ایران موجب شده است که مقامات جمهوری اسلامی بر اماکن صنفی، رستوران‌ها، کافه‌ها و حتی در مواردی داروخانه‌ها به دلیل ارائه خدمات به شهروندان به ویژه زنانی که از استفاده از حجاب سرباز زده‌اند فشار بیشتری وارد بیاورند.

محمدصادق اکبری، رئیس دادگستری مازندران، روز یک‌شنبه نهم بهمن ماه از «پلمب یک داروخانه در شهر آمل به‌خاطر کشف حجاب‌ و عدم ارائه خدمات به یک نیروی امر به معروف و نهی از منکر» خبر داد.

در ویدیویی در رسانه‌های اجتماعی از این رویداد منتشر شده است «یک نیروی امر به معروف و نهی از منکر» به متصدی داروخانه به خاطر عدم رعایت «حجاب اجباری»، تذکر داده و در مقابل دکتر داروساز از او می‌خواهد که این داروخانه را ترک کند.

اکبری، رئیس دادگستری مازندران گفت که پس از دریافت گزارش از طرف این «فرد آمر به معرف و ناهی از منکر» بلافاصله نیروهای پلیس نظارت بر اماکن عمومی و مسئولین شبکه بهداشت آمل به این داروخانه اعزام شده و آن را پلمب کردند.

رئیس دادگستری مازندران اتهام این داروخانه و دکتر داروساز در شهر آمل را «عدم رعایت شعائر دینی و اسلامی» عنوان کرد و افزود که برای این داروخانه و دکتر داروساز «پرونده قضایی» تشکیل شده و با آنها برخورد خواهد شد.

شدت گرفتن برخورد با زنان و واحدهای صنفی به دلیل «عدم رعایت اجباری» در حالی است که ایران از ۲۶ شهریور ماه و در پی کشته شدن مهسا امینی حین بازداشت توسط گشت ارشاد به خاطر عدم رعایت کامل حجاب اجباری، صحنه اعتراضات سراسری علیه جمهوری اسلامی است.

از: ایران وایر 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.