روایت دردناک رسول خادم از وضعیت زلزله‌زدگان: «خدا تو این سرما به داد مردم خوی برسه»

پنجشنبه, 13ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن

رسول خادم، قهرمان کشتی ایران که برای کمک به مردم زلزله‌زده به خوی رفته است، با انتشار تصویری از کودک و مادری که در برف و سرمای شدید در چادر زندگی می‌کند، نوشت: «از شدت نگرانی این پدر، به خود لرزیدیم، دیگه تاب وایستادن و شنیدن حرفاش نبود. خدا تو این سرما به داد مردم خوی برسه …»

جمهوری اسلامی در زلزله خوی، یکی از بدترین عملکردهای خود را داشته است؛ دستگاه‌های امدادی و انتظامی علاوه بر نرسیدن امکانات امدادی به مردم زلزله‌زده در سردترین روزهای سال، از آب برای متفرق کردن مردمی که دنبال چادر و غذا به هلال احمر مراجعه کرده بودند، استفاده کردند.

وضعیت رسیدگی حکومت به مردم خوی، باعث شده چهره‌های مختلف برای جمع‌آوری کمک اقدام کنند. از جمله رسول خادم که سال‌ها پیش در خیریه‌ای به مناطق محروم رسیدگی می‌کند، به خوی رفته. او در شرح تصویری که از یک خانواده زلزله‌زده منتشر کرده، نوشته: «تصویر مربوط به چهارشنبه دوازدهم بهمن ماه در شهرستان خوی است، جلوی چادر که رسیدیم ، دختر کوچک و زیبایی را دیدیم که از سرما میلرزید. به پدرش گفتیم بچه سردشه ، جای دیگه ای نداشتی ببریش؟» 

او در ادامه چنین روایت کرده: «مرد آهی کشید و گفت؛ خدا بعد از بیست و چهارسال این بچه رو بمن داده ، ولی چیکار کنم! قوم و خویشی توُ ارومیه نداشتم بزارم پیشش! ازش جلوی این زلزله و سرما چطوری میتوونم بیشتر از این مراقبت کنم. بچم پیش چشمم داره یخ میزنه! با آب سرد مجبوریم بشوریمش! پوشک هم که اینجا ندارن!»

خادم با تاسف نوشته است: «از شدت نگرانی این پدر، به خود لرزیدیم. اون می‌گفت و ما از درد اینکه کاری غیر از رسوندن مقدار محدودی کمکهای مردمی نمی‌توونستیم واسش انجام بدیم، ازش دور می‌شدیم. خدا دخترش رو تو این سرمای زمستون حفظ کنه. خدا توُ این سرما به داد مردم خوی برسه …»

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.