تجمع اعتراضی چهارشنبه‌شب در آبدانان؛ دادستان ایلام از بازداشت ۱۰ نفر خبر داد

پنجشنبه, 13ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن
 

رادیو فردا

در پی اعتراضات شامگاه چهارشنبه ۱۲ بهمن در آبدانان و یورش ماموران امنیتی به معترضان، یک مقام قضایی از بازداشت ۱۰ نفر در این اعتراضات خبر داد.

عبدالوهاب بخشنده، دادستان ایلام، با تایید حمله ماموران امنیتی به تجمع‌کنندگان و زخمی شدن پنج تن از معترضان، گفت ۱۰ نفر بازداشت شدند و برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل شد.

تصاویر ویدیویی منتشر شده از تجمع اعتراضی چهارشنبه شب در آبدانان، نشان می‌دهد که معترضان با شعار «مرگ بر خامنه‌ای»، مجسمه بسیج را در یکی از میادین این شهر پایین کشیده‌اند.

این تجمع در اعتراض به افزایش سرکوب‌ها، و همچنین نگرانی از وضعیت سجاد مرادی‌وندی، شهروندی که یک روز پیشتر بازداشت شده بود، برگزار شد.

تجمع یاد شده که همزمان با نخستین روز «جشن‌های دهه فجر»، جشن‌های حکومتی به مناسبت انقلاب بهمن سال ۱۳۵۷ برگزار شد، بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی پیدا کرد.

آبدانان در استان ایلام از مناطقی است که طی اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» که پس از مرگ مهسا امینی آغاز شده، بارها صحنه تجمعات معترضان بوده است.

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به‌دنبال تجمعات این شهر، بارها در چند منطقه به سوی معترضان گاز اشک‌آور پرتاب کرده و در مواردی با سلاح‌های ساچمه‌زن به سوی مردم شلیک کردند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.