ادامه سرکوب دانشگاهیان؛ بازنشستگی اجباری برای ۹ استاد دانشگاه

شنبه, 15ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن

بر اساس گزارش‌ها از ایران در ادامه سرکوب دانشگاهیان، هفته گذشته برای  ۹ استاد دانشگاه آزاد در تهران، حکم «بازنشستگی اجباری» صادر شده است.این اساتید از دانشکده علوم سیاسی واحد تهران مرکز بودند و همگی پیش از موعد بازنشست شد‌ه‌اند.

بر اساس گزارش‌ها از ایران در ادامه سرکوب دانشگاهیان، هفته گذشته برای  ۹ استاد دانشگاه آزاد در تهران، حکم «بازنشستگی اجباری» صادر شده است.این اساتید از دانشکده علوم سیاسی واحد تهران مرکزی بودند و همگی پیش از موعد بازنشست شد‌ه‌اند.

بنا بر گزارش وبسایت خبری «رویداد ۲۴»، با اینکه دروس ترم جدید این استادان روی بورد دانشکده بوده، به آن‌ها اعلام شده که برای تسویه حساب و انجام فرایند پایان کار به دفتر اداری دانشکده مراجعه کنند.

بنا بر اطلاعات مندرج در این گزارش دکتر سوسن صفاوردی، دکتر علی‌اکبر امینی، دکتر ساجدی، دکتر علیرضا رادمهر، دکتر حسین تفضلی، دکتر د‌ی‌دخت صادقی، دکتر محمدعلی خسروی، دکتر ملک‌تاج خسروی، دکتر بیژن نیری، ۹ استادی هستند که حکم بازنشستگی آن‌ها صادر شده است.

سوسن صفاوردی یکی از این استادان گفته: «در دو سه سال گذشته بر اساس سیاست ریاست جدید دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آزاد، بیش از ۱۵ نفر افراد خارج از دانشکده که حق‌التدریسی بودند به دانشگاه می‌آمدند و بعضا دروس تخصصی ما را به آن‌ها می‌دادند و با اظهار علنی رییس دانشکده که تدریس باید توسط افراد انقلابی انجام شود، ما در چند ترم اخیر شاهد یک پاکسازی نرم در دانشکده بودیم.»

خانم صفاوردی همچنین گفته است: «ما ۹ نفر بار‌ها و بار‌ها مورد تهمت قرار گرفیتم که ضد انقلاب هستیم و عدم لحاظ حق‌التدریس در ترم جاری برای ما را نیز با همین ادله توجیه کردند.»

این خبر در شرایطی منتشر شده که در چهار ماه گذشته حداقل ۱۴۴ دانشگاه در سراسر کشور صحنه اعتراضات سراسری دانشجویان بوده است. بنا بر گزارش‌های رسمی نهادهای حقوق بشری، تا کنون در اعتراضات دانشگاه دست کم ۷۱۸ دانشجو بازداشت شده‌اند، صدها دانشجوی معترض با احکام انظباطی سنگین روبرو شدند و با استادانی که از دانشجویان حمایت کرده بودند هم برخوردهایی نظیر اخراج از دانشگاه و بازنشستگی اجباری صورت گرفته است.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.