اعدام دو زندانی در زندان مرکزی زاهدان

چهارشنبه, 2ام بهمن, 1392
اندازه قلم متن

edam-na4

صبح امروز حداقل یک زندانی دیگر در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شد

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» صبح امروز  حکم قرون وسطایی اعدام حداقل یک زندانی درزندان مرکزی زاهدان به اجرا گذاشته شد.

روز چهارشنبه ۲ بهمن ماه زندانی شهسوار رئیسی حدودا ۳۱ ساله در محوطه زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شد . او  بیش از ۵ سال در زندان بسر برده بود.

زندانی شهسوار رئیسی روز گذشته از بند ۳ به سلولهای انفرادی بند قرنطینه انتقال یافت و بیش از ۲۴ ساعت در انتظار اجرای حکم قرون وسطایی اعدام بسر برد.

در طی هفته جاری حداقل ۲ زندانی در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شدند ولی هنوز قوه قضاییه ولی فقیه خبر اعدام های فوق را اعلام نکرده است . آمار اعدام های مخفی  بیش از ۶۰ در صد اعدام ها را تشکیل می دهد.

یکی از سیاستهای ضدبشری آخوند علی خامنه ای استمرار یافتن اعدام های گروهی در زندان ها است و تقریبا روزانه اعدام ها در زندانهای وی به اجرا گذاشته می شود .این اعدام ها با دستور و تایید آخوند صادق لاریجانی از جنایتکاران علیه بشریت که نام وی در لیست ناقضین بین المللی حقوق بشر می باشد.این آخوند منصوب ولی فقیه در قوه قضاییه می باشد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، استمرار اعدام های مخفی در زندانهای ولی فقیه آخوند علی  خامنه ای به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه کیفری بین المللی است.

*****

 اعدام مخفیانه حداقل یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» اجرای حکم قرون وسطایی اعدام حداقل یک زندانی درزندان مرکزی زاهدان.

روز دوشنبه ۳۰ دی ماه زندانی چنگیز شهنوازی حدودا ۴۰ ساله پس از تحمل ۷ سال زندان ،فشارها و اذیت و آزارها در محوطه زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شد.
این زندانی روز یکشنبه ۲۹ دی ماه به بهانه انتقال به دادگاه از بند ۸ خارج و به سلولهای انفرادی بند قرنطینه زندان مرکزی زاهدان منتقل گردید.

علیرغم گذشت ۲ روز از اعدام ضدبشری این زندانی هنوز قوه قضاییه ولی فقیه از انتشار خبر اعدام این زندانی خودداری می کند.آمار اعدام های مخفیانه چندین برابر آمار اعدام هایی است که اعلام می شود.

اعدام ها با تایید و دستور آخوند صادق لاریجانی منصوب ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در قوه قضاییه که از جنایتکاران علیه بشریت است و نام وی در لیست ناقضین بین المللی حقوق بشر قرار دارد صورت می گیرد ، هدف از اجرای احکام ضدبشری اعدام ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اجرای احکام ضدبشری اعدام که تقریبا بصورت روزانه در زندانهای ولی فقیه صورت می گیرد را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه کیفری بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲ بهمن ۹۲ برابر با ۲۲ ژانویه ۲۰۱۴


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.