زندانیان سیاسی در اعتراض به یورش ها و تشدید فشارها از گرفتن جیره غذایی زندان خوداری می کنند

دوشنبه, ۷ام بهمن, ۱۳۹۲
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر دمکراسی در ایران» اکثریت قاطع زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج همانگونه که قبلا اعلام کرده بودند که در روزهای آینده دست به اعتراضات گسترده ای خواهند زد از روز گذشته از گرفتن جیره غذایی زندان خوداری کردند و تمامی دیگهای غذای زندان را باز گرداندند.

در پی اعلام قبلی، اکثریت قاطع زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج در اعتراض به بکارگیری دستگاه های پخش کننده پارازیت، عدم درمان زندانیان سیاسی که در شرایط حاد جسمی هستند و به تعطیلی کشاندن کتابخانه سالن که توسط خود زندانیان سیاسی دایر شده بود، از روز یکشنبه ۶ بهمن ماه از گرفتن جیره غذایی زندان خوداری کردند . این اعتراضات به مدت ۳ روز ادامه خواهد یافت و در صورت تن ندادن به خواسته های به حق زندانیان سیاسی در مراحل بعدی، اعتراضات گسترده دیگری را در پیش خواهند گرفت.

خواسته های زندانیان سیاسی سالن ۱۲ بند ۴ زندان گوهردشت کرج به قرار زیر می باشد:

۱ـ جمع آوری کلیه دستگاه های پخش کننده پارازیت از سالن ۱۲ بند ۴ زندان گوهردشت کرج

۲ـ درمان زندانیان سیاسی که در شرایط حاد جسمی بسر می برند.

۳-ـ باز گشایی مجدد کتابخانه بند که خود زندانیان سیاسی آن را برپا کرده اند.

از طرفی دیگر ۵ زندانی هموطن آذری که در زندان گوهردشت کرج زندانی بودند روز گذشته به نقطه نامعلومی منتقل شدند . اسامی تعدادی از زندانیان منتقل شده به قرار زیر می باشد؛ لطیف حسنی، آیت مهر بیگلو و قلی زاده .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، از خواسته های به حق زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج حمایت می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار دخالت برای پایان دادن به جنایتهای سیستماتیک علیه زندانیان سیاسی در ایران است و همچنین انتقال پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه بین المللی کیفری است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۷بهمن ۹۲ برابر با ۲۷ ژانویه ۲۰۱۴


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.