ایران : آزادی زندانیان فرانسوی به رفتار دولت فرانسه بستگی دارد

دوشنبه, 22ام اسفند, 1401
اندازه قلم متن

ار اف ای 

به گفتۀ سخنگوی وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران زندانیان فرانسوی در این کشور از خدمات کنسولی برخوردار هستند و جمهوری اسلامی ایران نیز حاضر است در محکومیت های آنان تجدیدنظر کند، اما، این امر به رفتار دولت فرانسه بستگی دارد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران، در نشست خبری امروز دوشنبه بیست و دو اسفند ماه بار دیگر هفت فرانسوی زندانی در ایران را به شرکت در اعتراض‌های ماه‌های اخیر این کشور متهم کرد و اقدام‌های آنان را مجرمانه خواند. او گفت زندانیان فرانسوی از خدمات کنسولی برخوردار هستند و جمهوری اسلامی ایران نیز حاضر است در محکومیت های آنان تجدیدنظر کند، اما، این امر به رفتار دولت فرانسه نیز بستگی دارد.

به ادعای سخنگوی وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران، دولت فرانسه در ماه‌های اخیر و با گسترش اعتراض‌های خیابانی در ایران مواضع نامناسبی داشته است.

کنعانی در جای دیگری از سخنانش کشورهای غربی را به مداخله‌جویی در امور ایران متهم کرد و گفت : “مقامات عالیرتبۀ غربی در خصوص تحولات اجتماعی ایران مواضع سیاسی و مداخله آمیز اتخاذ کردند [که] از منظر حقوق و قوانین غیرقابل قبول بود.”

هفت فرانسوی به اتهام های جاسوسی، اقدام علیه امنیت ملی و… توسط حکومت ایران دستگیر و زندانی شده اند و دولت فرانسه آنها را گروگان‌های دولت ایران برای چانه زنی در خارج دانسته و خواستار آزادی فوری همۀ آنان شده است.  


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.