محی‌الدین ابراهیمی کولبر زندانی «اعدام» شد

جمعه, 26ام اسفند, 1401
اندازه قلم متن

ار اف ای

با اعلام نام حسین سلطانی علی‌آبادی، سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، خبر داد که شمار اعدام‌شدگان روز جمعه ۲۶ اسفند، در زندان ارومیه، دست‌کم ۸ تن بوده‌است. ۷ تن از این شهروندان، با اتهاماتی مرتبط با مواد مخدر، به‌دار آویخته شدند.

برپایه گزارشی که توسط این سازمان حقوق بشری منتشر شد، حکم اعدام شهروند کرد ۵١ ساله اهل بوکان، در سحرگاه امروز اجرا شده‌است..

یک منبع مطلع، اظهار کرده‌است که این زندانی، ده سال پیش برپایه اتهاماتی در راستای «جرایم مرتبط با مواد مخدر» بازداشت شده‌بود.

آقای سلطانی علی‌آبادی که توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به اعدام محکوم شده بود، در حدود دو ماه پیش، از زندان بوکان به زندان ارومیه منتقل شد.

او ششمین شهروندی است که روز جمعه با اتهامی در زمینه مواد مخدر، در ایران اعدام شد. در ساعات نخستین امروز، نام فروهر عباس‌نژاد، یاسین رشیدی، محمد ایوبیان، جهانبخش رادلویی و حسن عمری، نیز به‌عنوان اعدام‌شدگان با اتهاماتی مشابه، رسانه‌ای شد.

روز جمعه همچنین نسرین (نسیم) نیازی، یک شهروند دیگر کرد، نیز در زندان ارومیه به‌دار آویخته‌شد که تاکنون اطلاعاتی دقیق در مورد اتهام و پرونده‌اش منتشر نشده‌است.

منابعی از بند زنان زندان، به‌ هه‌نگاو گفته‌اند که خانم نیازی به‌اتهام «جاسوسی برای اسرائیل» به اعدام محکوم شده‌بود. اما این سازمان حقوق بشری اعلام کرد که مستقلا قادر به تایید این خبر نیست.

از سوی دیگر، سازمان حقوق بشر ایران روز پنج‌شنبه هشدار داده‌بود که شمار اعدام‌های برپایه «جرایم مواد مخدر» در ایران به‌شدت افزایش داشته‌است.

به‌گزارش این نهاد مستقر در نروژ، در ۷۵ روزی که تا پانزدهم مارس، برابر با بیست و چهارم اسفندماه، از سال جدید میلادی سپری شد، ۱۳۸ نفر در ایران به‌دار آویخته شدند که ۸۸ تن از آن‌ها با اتهاماتی مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده‌بودند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.