پوشش افسر زن روس در ایران خبرساز شد

شنبه, 27ام اسفند, 1401
اندازه قلم متن

pushesh.jpgایران وایر – هم‌زمان با برگزاری رزمایش مشترک چین، ایران و روسیه در دریای عمان، انتشار عکس‌هایی از پوشش یکی از افسران زن ارتش روسیه در ایران خبرساز شده است.

در تصاویری که خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران از نشست خبری این رزمایش مشترک در منطقه سوم دریایی نداجا کنارک منتشر کرده است، یک افسر زن روس بدون روسری و بدون رعایت معیارهای حکومتی حجاب اجباری در ایران دیده می‌شود.

r1.jpgحضور بدون حجاب این افسر روس در ایران در حالی انجام شده که مقامات زن غربی که پیش از این به ایران سفر کرده‌اند همواره ملزم به داشتن روسری و پوشش مد نظر حکومت ایران شده‌اند.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

کاربران شبکه‌های اجتماعی به شکل گسترده‌ای به تصاویر منتشر شده از سوی تسنیم واکنش نشان داده و آن را نشانه «کاپیتولاسیون» و امتیازات ویژه روس‌ها در ایران دانسته‌اند.

برخی نیز تصاویر این افسر روس را در کنار تصویر مهسا امینی قرار داده‌اند و یادآور شده‌اند که این دختر جوان به دلیل رعایت نکردن حجاب اجباری به دست گشت ارشاد کشته شد.

محمدرضا صفری تالارپشتی، حقوقدان و فعال سیاسی اصولگرا هم در توییتر خطاب به بیژن نوباوه وطن، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نوشته است: «چرا جرات نداشتی به افسر زن روسی که با بی حجابی کامل وارد جلسه رسمی تو کشورت شده نهی از منکر کنی و به وزیر امورخارجه خودت کارت قرمز بدی.»

r2.jpgاو در ادامه نوشت: «بجای پیشنهاد جدید قانون حجاب غیرت دینی خودتو اینجاها نشون می‌دادید.»

آقای نوباوه دو روز پیش طرح ۷ ماده ای برای حجاب اجباری را در مجلس ارائه داد و از آنچه که ساختارشکنی در ماه‌های گذشته خواند به شدت ابراز نگرانی کرد.

در تابستان امسال نیز انتشار تصاویری از پوشش ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه که همراه با سرگئی لاوروف به تهران سفر کرده بود، واکنش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.