سه فعال صنفی معلمان گیلان برای اجرای حکم زندان فراخوانده شدند

شنبه, 27ام اسفند, 1401
اندازه قلم متن

سه فعال صنفی معلمان گیلان برای اجرای حکم زندان فراخوانده شدند

ایران وایر

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با انتشار ابلاغیه دادگاه رشت از فشار دستگاه قضایی بر وثیقه‌گذار ۳ معلم برای معرفی آن‌ها جهت اجرای حکم زندان خبر داده است.

در این ابلاغیه که تصویر آن روز جمعه ۲۶ اسفند منتشر شده به وثیقه‌گذار عزیز قاسم‌زاده، سخنگوی کانون فرهنگیان گیلان، محمود صدیقی‌پور، عضو هیات مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان، و انوش عادلی، فرهنگی بازنشسته هشدار داده شده که اگر این افراد را برای اجرای حکم زندان معرفی نکند، وثیقه گذاشته شده ضبط خواهد شد.

بر اساس این ابلاغیه عزیز قاسم‌زاده، محمود صدیقی‌پور و انوش عادلی باید از تاریخ ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ باید خود را به زندان لاکان رشت معرفی کنند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با محکوم کردن موج فشارهای وارده بر فعالان صنفی تاکید کرده است که استمرار این فشارها نه تنها مانع کنشگری نیست بلکه یکی از عوامل مهم تداوم مطالبه‌گری و انسجام مطالبه‌گران در مسیر کنشگری صنفی خواهد بود.

امروز همچنین مادر عرفان رضایی نوایی، از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری سال جاری، از احضار خود به مرجع قضایی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» خبر داده است.

فرزانه برزه‌کار روز پنج‌شنبه در یک استوری اینستاگرامی نوشت: «چقدر خوشحالم که این‌قدر از مادران دادخواه می‌ترسید.» وی در ادامه عنوان کرده که صبح پنج‌شنبه او را «بابت تبلیغ علیه نظام» احضار کرده‌اند و به زودی جزییات این رخداد را منتشر خواهد کرد.

عرفان رضایی نوایی شهروند ۲۱ ساله روز ۳۰ شهریور ماه در اعتراضات شهر آمل به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.