باغ پرندگان مشهد مهر و موم شد

سه شنبه, 1ام فروردین, 1402
اندازه قلم متن

مشهد ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: مجموعه باغ پرندگان مشهد با دستور مقام قضایی مهر و موم شد.

مهدی اله پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مجموعه به دلیل تخلفات متعدد و رعایت نکردن ضوابط زیست محیطی و نگهداری حیوانات در شرایط نامناسب و نامطلوب و رعایت نکردن استانداردها مهرو موم شد.

وی ادامه داد: باغ پرندگان مشهد چندین سال است که فعالیت دارد و کارشناسان حفاظت محیط زیست استان طی چندین مرحله اخطاریه های متعددی را به مسوولان باغ ابلاغ کرده بودند که به علت رعایت نکردن دستورالعمل‌های زیست محیطی تعطیل شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در نهایت به خاطر نگهداری نامناسب و نامطلوب گونه های موجود در مجموعه دستور مهر و موم گرفته شد اما به این مجموعه برای رفع نواقص و بهبود شرایط بهداشتی و انجام تعهدات مهلت داده شد ولی متاسفانه متولیان باغ پرندگان مشهد اقدامی نکردند و شرایط موجود اصلاح نشد از این رو روز گذشته مهرو موم این مجموعه عملیاتی شد.

اله پور افزود: مهر و موم این مجموعه در راستای محافظت از جان پرندگان این مجموعه صورت گرفته است و در صورت اصلاح و رفع مشکلات و موارد مندرج در شیوه نامه ها و ضوابط فنی محیط زیست، امکان بازگشایی مجموعه قابل بررسی خواهد بود.

باغ پرندگان مشهد نخستین مجموعه از نوع خود در شرق کشور است که از سال ۱۳۹۱ آغاز به کار کرده است و انواع پرندگان با گونه‌های کمیاب ایرانی، آسیایی و آفریقایی در آن نگهداری می‌شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.