آتش شاکرمی خاله «نیکا»، شوخی ایرج طهماسب با بازداشت دختران معترض را مصداق بارز شکنجه دانست

جمعه, 4ام فروردین, 1402
اندازه قلم متن

ایران اینترنشنال

در ادامه واکنش‌های منفی کاربران شبکه‌های اجتماعی به پخش قسمت اول برنامه «مهمونی» ایرج طهماسب، آتش شاکرمی، خاله نیکا شاکرمی، در شبکه‌های اجتماعی‌اش تصویری از نیکا، از کشته‌شدگان اعتراضات را منتشر کرد و شوخی طهماسب را با عبارت «خواهرم را گرفتند»، مصداق بارز «شکنجه» دانست.

در قسمت اول برنامه «مهمونی» محور گفت‌و‌گوی ایرج طهماسب با مهمان بر سر بیرون رفتن، برنگشتن و «گرفتن» خواهر اوست.

این گفت‌وگو با این که شائبه دستگیر شدن خواهر مهمان را ایجاد می‌کند اما درباره ازدواج اوست.

این قسمت از برنامه با واکنش‌های گسترده و البته منفی کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد و بسیاری، با انتشار عکس دختران کشته شده در جریان خیزش انقلابی، اعتراض خود را به «شوخی» طهماسب با بازداشت‌شدگان اعتراضات نشان دادند.

یکی از کاربران با انتشار عکس حنانه کیا، دختر جوان کشته شده در اعتراضات نوشت: «-خواهرمو گرفتن -یعنی ازدواج کرد؟ -آره آقای طهماسب، داشت ازدواج می‌کرد، نامزد داشت. اما گرفتن کشتنش.»

کاربر دیگری در اعتراض به استفاده از عبارت «گرفتن» و شوخی با دستگیری دختران، با انتشار عکس یلدا آقافضلی، درباره بازداشت، تهدید و اعمال فشار بر او، آزادی و سپس مرگ او پس از پنج روز نوشت.

نیک یوسفی، فیلمسازی که در جریان خیزش انقلابی هم بازداشت شده بود نیز با انتقاد از ایرج طهماسب، تصاویری از کیان پیرفلک، نیکا شاکرمی و حنانه کیا منتشر کرد که به خیابان رفتند و هرگز به خانه بازنگشتند.

آتش شاکرمی هم با انتشار عکسی از نیکا نوشت: «بله آقای طهماسب … خواهرزادمو گرفتن و زنده برنگشت. کشتنش. این حرف شما مصداق بارز شکنجه‌ست.»

خاله نیکا شاکرمی در اینستاگرام خود تاکید کرد: «کسی حق نداره تو هیچ برنامه طنزی با هیچ لحن کنایه‌آمیزی در مورد بچه‌های ما حرف بزنه. از عادی‌سازی افتادین تو لاین دلقک‌بازی.»

او در ادامه یادآوری کرد: «قراره تا کجاها رو ببینیم؟ قراره بعد از دلقک‌بازی و به مسخره گرفتن داغ ما، بعدش این داغ رو چطور به خیال خودتون از معنا تهی کنید؟ شماهایی که می‌گید با کنایه انتقاد کرده به حکومت؛ این مساله نه کنایه برداره نه جاش تو برنامه طنزه و نه می‌شه جز با خشم و اشک ازش حرف زد.»

برخی کاربران هم به این نکته اشاره کردند که بسیاری از بچه‌هایی که در جریان اعتراضات کشته و دستگیر شدند، مخاطبان ثابت برنامه‌های ایرج طهماسب در سال‌های گذشته بوده‌اند اما اکنون بازداشت آنان از سوی طهماسب، به تمسخر گرفته می‌شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.