زندان اوین؛ فائزه هاشمی رفسنجانی به مرخصی اعزام شد

دوشنبه, 7ام فروردین, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – فائزه هاشمی رفسنجانی، فعال سیاسی از زندان اوین به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از امتداد، امروز دوشنبه هفتم فروردین ماه ۱۴۰۲، فائزه هاشمی رفسنجانی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

در این گزارش آمده است؛ اعزام به مرخضی این فعال سیاسی به مدت پنج روز صورت گرفته است.

وی پیشتر در مرحله بدوی دادگاه به پنج سال حبس و ممنوع الخروجی محکوم شد و نهایتا دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم صادره را عینا تایید کرد.

پیشتر سخنگوی قوه قضاییه، با بیان اینکه فائزه هاشمی رفسنجانی با دو پرونده محکومیت مواجه است، اظهار داشت که او در پرونده نخست به پانزده ماه حبس تعزیری و در پرونده دوم به سی و هفت ماه حبس تعزیری محکوم شده است. به گفته ستایشی، محکومیت خانم هاشمی رفسنجانی از بابت پرونده نخست به مرحله اجرا است.

فائزه هاشمی رفسنجانی در تاریخ  پنجم مهر سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد. خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران در گزارشی دلیل بازداشت خانم هاشمی را شرکت در اعتراضات سراسری عنوان کرد.

فائزه هاشمی رفسنجانی، نماینده سابق مجلس و دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت توسط مراجع قضایی را داشته است.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

 

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.