پیام حمایت “همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ایران” از تجمع ۱۲ فروردین در کلن

چهارشنبه, 9ام فروردین, 1402
اندازه قلم متن

پیام حمایت “همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ایران” از

 تجمع ۱۲ فروردین در کلن

شماری از تشکل​های دموکراتیک از کشورها و شهرهای مختلف اروپا با امضای “کمیته کنشگران انقلاب زن، زنگی، آزادی” برای برگزاری تجمع بزرگ در شهر کلن در روز ۱۲ فروردین فراخوان داده​اند. این تجمع به مناسبت سالروز رفراندومی است که جمهوری اسلامی برای تثبیت خود به شکل غیردموکراتیک در ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ برگزار کرد. برگزاری رفراندوم جهت تائید گرفتن از مردم برای حکومتی بود که محتوی مستبدانه آن کتمان نگهداشته شده بود.

برگزاری رفراندوم با “آری یا نه به جمهوری اسلامی”، اولین گام برای پایه​گذاری حکومت استبداد دینی بود که مدتی بعد از آن با تشکیل مجلس خبرگان و تدوین قانون اساسی تکمیل شد و راه را برای استقرار حکومت دینی بازکزد. حکومتی که برپایه تبعیض بنا شد و در طی ۴۴ سال گذشته برای حفظ قدرت خود ده​ها هزار انسان را به قتل رسانده و یا اعدام کرده و کشور را با سیاست​های مخرب خود به سوی ویرانی سوق داده است.

خوشحالیم که شماری از تشکل​های دموکراتیک از مدتی قبل به گفتگو نشستند، دست در دست هم گذاشتند و تصمیم گرفتند متحدانه در روز ۱۲ فروردین تجمع برگزار کرده و علیه جمهوری اسلامی به اعتراض برخیزند و صدای جنبش زن، زندگی، آزادی را هرچه بلندتر به گوش جهانیان برسانند. “همگامی برای جمهری سکولار دموکرات در ایران” که از ائتلاف ۵ حزب و سازمان سیاسی شکل گرفته، از تجمع کلن حمایت کرده و هم​صدا با تظاهرکنندگان اعلام می​کند که جنبش زن، زندگی، آزادی زنده است و مبارزه تا تغییر حکومت جنایتکار جمهوری اسلامی ادامه خواهد یافت.

دبیرخانه “همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ایران”

۹ فروردین ۲۰۲۳ (۲۹ مارس ۲۰۲۳)

آدرس تماس:

ایمیل

Hamgamijds@gmail.com

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.