ادامه درگیری لفظی مقامات وزارت ارشاد و سعید روستایی؛ «ارشاد دست پیش می‌گیرد که پس نیفتد»

جمعه, 11ام فروردین, 1402
اندازه قلم متن

برادران لیلا

صدای آمریکا

سعید روستایی، کارگردان فیلم «برادران لیلا» در واکنش به سخنان یک مقام وزارت ارشاد که انتشار غیرقانونی این فیلم را «عمدی» خوانده بود، نوشت: «عجیب است، ارشاد دست پیش می‌گیرد که پس نیفتد.»

او با بیان این که از دست ما هم کارهای زیادی بر می‌آید که تا‌کنون باز هم به درخواست ارشاد کاری نکرده‌ایم. افزود: «ما مدتهاست حرفهای زیادی داریم اما به درخواست ارشاد سکوت کرده‌ایم و خدا را شکر شما شاهد عملکردشان و نتیجه عملکردشان هستید.»

سعید روستایی در ادامه اضافه کرد: «اینگونه پیش برود هم می‌گوییم و هم انجام می‌دهیم، هرچند که عاقبت درگیری با ارشاد، درگیری با ارگانهای زیادی است که البته از صدقه سر همین ارشاد پای ما به تک تک آنها کشیده شده فقط مانده زندان.»

چندی پیش روح‌الله سهرابی مدیرکل نظارت بر نمایش و عرضه فیلم در واکنش به انتشار فیلم «برادران لیلا» نوشت: “ابراز امیدواری کارگردان فیلم برادران لیلا برای انتشار نسخه کامل فیلم تعجب‌آور بود، تشکر از مخاطبان برای دیدن نسخه قاچاق؟ یعنی قاچاق فیلم اقدامی عامدانه بوده؟! این رشته سر دراز دارد و چنانچه لازم باشد به زودی ابعاد تازه و مهمی از آن منتشر خواهد شد.»

سعید روستایی، کارگردان «برادران لیلا» روز یکشنبه ششم فروردین، پس از انتشار گسترده نسخه غیرقانونی اثرش در ایران نوشت: «ما در حیرتیم از این حجم از واکنش مثبت و دل‌نشین. از صمیم قلب‌مان از شما ممنون و سپاسگزاریم و قدردان زمانی که می‌گذارید تا فیلم ما را تماشا کنید هستیم. امیدوارم به زودی شرایطی فراهم شود تا نسخه کامل‌تر فیلم را در دسترس شما عزیزان قرار دهیم.»

فیلم برادران لیلا یکی فیلم‌های برگزیده جشنواره کن پارسال بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.