ماموران یک سوخت بر را کشتند و دو تن را مجروح کردند، مردم محور ترانزیستی چاه بهار را مسدود کردند

شنبه, 12ام فروردین, 1402
اندازه قلم متن

اخبار روز

بامداد امروز ۱۲ فروردین ۱۴۰۲، یک دستگاه خودرو سوختبر بر اثر تعقیب و گریز ماموران کلانتری ۱۲ و یگان امداد در محور چابهار دچار حادثه و آتش سوزی شد که راننده خودرو در شعله های آتش جان خود را از دست.

به گزارش حال وش راننده‌ در حالی که زنده و مصدوم بود در شعله های آتش جان خود را از دست داد. و ماموران نظامی بعد از واژگونی و آتش سوزی خودرو بدون توجه به وضعیت سوختبر محل را ترک کردن کردند. نیروهای آتش نشانی چابهار نتوانستند جان این سوختبر را از شعله های آتش نجات دهند. هویت این سوخت بر طارق جرست فرزند صاحبان اهل رمین اعلام شده است.

بنابر این گزارش در اعتراض به کشته شدن این سوخت بر، جوانان چابهاری جاده ترانزیتی این شهر به سمت پلیس راه را برای ساعت ها مسدود کردند.

در همین حال گزارش شده تیراندازی گسترده ماموران نظامی به سوی سوختبران در شهر سرباز دست کم دو مجروح برجای گذاشته است. به گفته منابع حال وش:« ظهر امروز حوالی ساعت ۱:۳۰ ماموران نظامی قصد توقیف گسترده خودروهای سوختبر را داشتند که مردم محلی مانع این کار شدند و ماموران به سوی سوختبران و مردم حاضر در محل در منطقه پیردان شهرستان سرباز تیراندازی گسترده ای کردند که در پی آن دست کم دو سوختبر مجروح شدند و ماموران دو دستگاه خودرو را با خود بردند.

در همین حال خدایار شه بخش سوخت بر ۲۳ ساله بلوچ بر اثر سانحه رانندگی در محور نهبندان جان خود را از دست داده است. این حادثه روز جمعه ۱۱ فروردی روی داده است. وی فرزند رسول ساکن روستای سرنایی از توابع زاهدان بوده است.

وز گذشته یک سوختبر دیگر بلوچ بر اثر واژگونی خودرو در محور شهرستان زهکلوت-دلگان جان خود را در شعله های آتش از دست داد. وی محمود نصرالهی (ریگی) نام داشت، ۲۵ ساله و فرزند مزار ساکن اسلام آباد رودبار بوده است.

بی توجهی مسئولان و فقدان فرصتهای شغلی در سیستان و بلوچستان، سبب شده تا سوختبری به تنها راه درآمد ناچیز و امرار معاش بسیاری از مردمان و خانواده های بلوچ تبدیل شود که از سر ناچاری و بیکاری به این شغل پرخطر روی می آورند. آن ها غالبا توسط ارگانهای نظامی هدف مسقیم تیراندازی قرار گرفته و یا در حوادث جاده ای زنده زنده در آتس می سوزند و‌ جان شان را از دست می دهند. طبق گزارش سالانه حال وش در سال ۱۴۰۱، دست کم ۸۲ سوختبر جان خود را از دست داده اند.

طبق گزارش سالانه حال وش در سال ۱۴۰۱، دست کم ۸۲ سوختبر جان خود را از دست داده اند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.