بانک مرکزی: تورم ۱۹ درصدی اجاره‌بهای مسکن

سه شنبه, ۲۲ام بهمن, ۱۳۹۲
اندازه قلم متن

maskan
شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در ۱۲ ماهه منتهی به آذر ماه ۹۲ نسبت به آذر ماه ۹۱، ۱۹ درصد رشد کرده است.

به گزارش آفتاب، شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در سه ماهه سوم سال ۱۳۹۲ به عدد ۱۴۰.۳ رسید که نسبت به سه ماه قبل ۴.۵ درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل ۲۱.۳ درصد افزایش یافت.

بر این اساس متوسط شاخص بهای مسکن اجاری در ۹ ماه اول سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۰.۴ درصد افزایش یافته است.

بنا به اعلام بانک مرکزی این شاخص در دوازده ماهه منتهی به آذرماه ۹۲ نسبت به دوازده ماه منتهی به آذر ماه ۹۱،۱۹ درصد رشد کرده است.

شاخص بهای مسکن اجاری در استان‌های مختلف کشور

شاخص بهای مسکن اجاری در پاییز سال ۹۲ نسبت به تابستان در کلیه استان‌های کشور افزایش یافته است. براین اساس بیشترین میزان افزایش متعلق به استان کرمانشاه و معادل ۱۰.۲ درصد، همدان ۷ درصد و کهگیلویه و بویراحمد با ۶.۷ درصد بوده است.

همچنین کمترین میزان افزایش مربوط به استان سمنان معادل ۱.۵ درصد، استان سیستان و بلوچستان ۱.۹ درصد و بوشهر با ۲.۲ درصد بوده است.

بنا به اعلام بانک مرکزی شاخص بهای مسکن اجاری در پاییز ۹۲ نسبت به تابستان در استان تهران ۴.۵ درصد افزایش یافته است.

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای بزرگ در سه ماهه سوم سال ۱۳۹۲ به عدد ۱۴۰.۲ درصد رسیده که نسبت به سه ماهه قبل (تابستان) ۴.۶ درصد و نسبت به پاییز سال ۹۱ ۲۱.۸ درصد افزایش یافته است.

این شاخص در ۱۲ ماهه منتهی به آذر ماه ۹۲ نسبت به ۱۲ ماهه منتهی به آذر ماه ۹۱ ۱۹ درصد افزایش یافته است.

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای متوسط

همچنین شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای متوسط در پاییز سال ۱۳۹۲ به ۱۳۸.۹ رسید که نسبت به سه ماه قبل ۳.۸ درصد و نسبت به پاییز سال گذشته ۱۹.۱ درصد افزایش یافت. این شاخص در ۱۲ ماهه منتهی به آذر ماه سال جاری نسبت به ۱۲ ماهه منتهی به آذر ماه ۹۱ ۱۸.۶دردص افزایش یافته است.

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای کوچک

به گزارش ایسنا، شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای کوچک در پاییز سال جاری به ۱۴۴.۴ رسیده که نسبت به تابستان سال جاری ۵.۵ درصد و نسبت به پاییز سال ۹۱ ۲۱.۴ درصد افزایش یافته است. این شاخص در ۱۲ ماهه منتهی به آذر ۹۲ نسبت به ۱۲ ماه منتهی به آذر ماه ۹۱ ۲۱.۷ درصد رشد کرده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.