کانون صنفی معلمان و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان به عنوان گروه‌های معاند شناخته شده‌اند!

چهارشنبه, 20ام اردیبهشت, 1402
اندازه قلم متن

اخبار روز

کانون صنفی معلمان و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان به عنوان گروه‌های معاند شناخته شده‌اند!

یازده نفر از اعضای کانون صنفی فرهنگیان خوزستان با اتهام عضویت در گروههای معاند و فعالیت تبلیغی علیه نظام به بیدادگاه احضار شده اند. 

فرزانه زیلابی حقوقدان و وکیل اعضای کانون صنفی معلمان استان خوزستان با اشاره به تفهیم دو عنوان اتهامی عضویت در گروه‌های معاند و فعالیت تبلیغی علیه نظام برای یازده نفر از معلمان موکلین پرونده اش خبر داد که کانون صنفی معلمان و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان به عنوان گروه‌های معاند شناخته شده‌اند!

وی به «امتداد: گفت:  برخی معلمان و اعضای کانون صنفی معلمان استان خوزستان پیرو کیفرخواست صادره از دادسرای عمومی و انقلاب اهواز  به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و عضویت در گروه‌های معاند جهت رسیدگی به اتهام‌های انتسابی به دادگاه انقلاب اهواز فراخوانده شدند.

در پی این احضار؛ خانم‌ها و آقایان پیروز نامی (دبیر کانون صنفی معلمان خوزستان و عضو شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان)، کوکب بداغی، سیامک صادقی چهرازی، علی کروشاتی، اقبال تامرادی، صادق ناصری، زهره بختیاری، شهریار شیروانی نیا، معین زرگانی، بهنیا بهمئی‌نژاد و عماد رفیعی به من وکالت دادند. 

در اعتراضات جاری معلمان برای پیگیری خواسته‌های صنفی به شکل ناگزیر  پیوندی با اعتراض‌های پس از قتل مهسا امینی در جنبش موسوم به زن زندگی آزادی و مسمومیت‌های  سریالی دانش آموزان برقرار شد که متعاقب آن با گزارش سازمان اطلاعات سپاه استان خوزستان، دو پرونده در شعب۱۲و۱۳ بازپرسی زیر عناوین اتهامی متعدد امنیتی و غیرامنیتی برای موکلان اقامه کردند. 

در نهایت با صدور قرار رسیدگی توأمان، توسط شعبه۱۲بازپرسی قرار جلب به دادرسی صادر شد که با ملاحظه کیفرخواست صادره از سوی دادسرا، دو  عنوان اتهامی «عضویت در گروه‌هایی که هدف آنها برهم زدن  امنیت کشور است» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» علیه موکلان مشاهده می‌شود.

وقت رسیدگی به پرونده روز ۱۸ اردیبهشت ماه، مصادف با هفته معلم، تعیین شده بود که پس از ابلاغ وقت به نامبردگان و وکیل، وقت تعیینی  به علت در مرخصی به سر بردن قاضی در روز رسیدگی، ابطال و به ۲۷خردادماه موکول شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.