تنهایی درنای بلژیکی از اختیار تا اجبار/ بستگان فرنگی رویا به مازندران می‌آیند؟

شنبه, 6ام خرداد, 1402
اندازه قلم متن

ساری- ایرنا- “رویا” که در همسفری با امید تک درنای سیبری موفق نشد در”اجاکله”‌ مازندران ماندگار شده و به نظر می رسد تا اطلاع بعدی خبری هم از دوستان فرنگی درنای بلژیکی که قرار بود به او بپیوندند، ‌نباشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، “‌رویا”‌ که زمانی قرار بود یار و همسفر”امید” تک درنای سیبری باشد از بلژیک بار سفر به مازندران ۲۶ بهمن پارسال با هماهنگی دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست کشور به تالاب بین المللی فریدونکنار منتقل شد و نوع رفتار این دو پرنده در روزهایی که در فریدونکنار بودند کارشناسان را امیدوار کرد که این دو یارِ غار هم در مسیر بازگشت به سیبری خواهند بود.

اما شرایط به گونه ای که کارشناسان تصور می کردند رقم نخورد چرا که در روز ۱۴ اسفند ماه پس از ۳۴ روز اقامت به صورت مشترک، تالاب بین المللی فریدونکنار را به سمت سیبری ترک کردند اما رویا که تمام طول عمر زندگیش را در یک مرکز محدود و محصور نگهداری در بلژیک سپری کرد بود نتوانست مسیر را ادامه دهد و در ۲۱ اسفند ماه در منطقه ای در عباس آباد تنکابن در مازندران فرود آمد و این بار او را به منطقه “اجاکله”‌در نزدیکی تالاب فریدونکنار منتقل کردند.

شرایط برای رویا طوری رقم خورد که او اکنون در اجاکله و در حصار دلتنگی هاش از نداشتن یار و رفیق روزگار می گذراند و امیدوار به آمدن دوستان فرنگی اش است. پس از عدم موفقیت رویا در همسفری با امید و باقی ماندن این پرنده فرنگی دور از وطن در مازندران مسوولان درصدد برآمدند تا دوستانی برای او به اینجا بیاورند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.