سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: توهین به هر یک از اقوام ایرانی توهین به تمامی ملت ایران است

چهارشنبه, ۳۰ام بهمن, ۱۳۹۲
اندازه قلم متن

logosazemanha
“به چه چیز خودتان افتخار می‌کنید؟ به کدام اصل و نسب؟ به سرپا گرفتن سگهای انگلیسی و کاسه لیسی کنسول انگلیس؟ می‌خواهید فردا سر کلاس برای بچه‌ها قصه اینکه بختیاری‌ها چطور بختیاری شدند را بگویم؟”. اینها بخشی از گفتگو های سریال تلویزیونی” سرزمین کهن” بود که موجبات اعتراض شهروندان بختیاری را در پنج استان خوزستان، چهار محال و بختیاری، لرستان، کهکیلویه و بویراحمد و اصفهان را فراهم کرد.

شهروندان بختیاری ایران سیاست های صدا و سیمای جمهوری اسلامی و روایت های تاریخی و فرهنگی این سازمان دولتی را که در برنامه های مختلفی همچون فیلم “صنوبر”، سریالهای “سالهای مشروطه”،” کلاه پهلوی” و برنامه تاریخی “خسرو معتضد” نشان داده شده است را بر خلاف روایت های واقعی تاریخی و فرهنگی خود میدانند و این بار با شعارهایی همچون “توهین به بختیاری توهین به ایران است” و حمل تصاویر رهبران مشروطه خواه این قوم چون”سردار اسعد بختیاری” عمق اعتراض خود را نسبت به این سیاست های نابخردانه نشان دادند.

مدیریت صدا و سیمای جمهوری اسلامی که با اعتراض گسترده مردم مواجه شد دستور به توقف موقت پخش این سریال تا زمان رسیدگی کارشناسانه به آن را داده است که موجبات شادمانی هموطنان بختیاری را فراهم نمود.

اما با وجود اینکه اعتراضات مزبور به صورت کاملاً مدنی و بدور از هرگونه خشونت برگزار شد، طی این اعتراضات نزدیک به ۲۰۰ نفر از شهرندان شهرهای دزفول، اصفهان، فارسان، اردل، شهرکرد و لردگان بازداشت شده اند که از وضعیت آنان اطلاعی در دست نیست. علاوه بر این مدیر مسئول و چند تن دیگر از پرسنل خبرگزاری ایبنانیوز، خبرگزاری رسمی که اخبار مناطق بختیاری نشین را پوشش میدهد، از سوی مسئولان امنیتی بازداشت شده اند.

سریال های بسیار سطحی و سناریوهای فیلم هایی که مردم ایران را تحقیر می کند، نشانه بی سوادی و نادانی گردانندگان صدا و سیماست. سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور توهین به هر یک از اقوام ایرانی را توهین به تمامی ملت ایران میداند، این اقدام صدا و سیمای جمهوری اسلامی را به شدت محکوم مینماید و خواهان آزادی فوری کلیه بازداشت شدگان است.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
۳۰ بهمن ۱۳۹۲ برابر ۱۹ فوریه ۲۰۱۴
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

۳ نظر

 1. نمی خواهم به قوم بختیاری توهین کنم ما همگی مردم ایرانیم ، فرزندان ایرانیم .اما روزی که ترکها را مسخره کردند .برای سرکوب از مناطق فارس نشین نیرو به تبریز، ارومیه و نقده و شهرهای آذربایجان گسیل شد چند نفر توسط گلوله و باتون این ماموران کشته شدند.کردها را قبل از آن با استفاده از فارس زبانان ، ترکها و عربها بقول خودشان آدم کردند. شاید فردا نوبت مشهدی ها یا اصفهانیها باشد. نمی دانم ولی این را می دانم وقتی اینها با کرد و ترک در می افتند دستور شلیک مستقیم دارند ولی برای سایرین هنوز وقتش نرسیده .نگران نباشید همه مان را آدم می کنند به نوبت ، و ما هم آدم خواهیم شد. چون متاسفانه خودمان هم قبول داریم ما تعدادی قوم هستیم. در امریکا که مردم سیاه و سفید هستن ، یکی ایرلندی اصل یکی انگلیسی یکی ایرانی یکی چینی و … اصل هستند وقتی سیاه پوستی را پلیس سیلی می زند همه مردم اعتراض می کنند چون شعور سیاسی دارند. ولی همیشه به ما یاد داده اند وقتی دعوای دیگران را ببینیم جمع شویم تماشا کنیم و بخندیم . تلخ است ولی واقعاً مردم ما این شعور را بدست نیاورده اند و شاید هم آستانه تحمل بالایی دارند.شاید هم ماها خیلی حساس هستیم. من هم ایران را دوست دارم .ترک زبانم ولی آذربایجانم را با ایران می خواهم .همیشه اول ایرانی بودم و بعد آذری .به هر حال توهین به شما را محکوم می کنم . اما در عین حال مطلبی را هم می خواهم گوش زد نمایم .آقای کمال تبریزی کارگردان بنامی است .از مهمترین فیلم هایش مارمولک را می توان نام برد فیلمی که چندین بار دیدم و هر بار از دیدنش لذت بردم .مطمئن باشید ایشان قصد توهین به این ایل بزرگ نداشته است ولی در فیلم بلاخره یکی را باید سرببرند و یا آدم بد کنند.خیلی حرفها تو فیلمهای تاریخی زده میشه یادم هست توی یه فیلم پرستارا اعتراض کردند که یه پرستار تویه یه فیلم به ازدواج موقت یه مهندس در اومد و خیلی ناراحت بودند ولی بلاخره بایستی این نقش رو به یه نفر می دادند. و اجباراً هم یه پرستار بهترین گزینه بود .ولی مردم ما اینجور مسائل رو درک می کنن. ومی دونن این یه فیلمه و خدای نا کرده نه اون بختیاریها آدمهای رذلی هستند و نه پرستارها آدمهایی هستند که راحت می روند و با یکی بخوابند .ولی خوب در بین همه مردم خوب و بد هست همیشه یه عده خائن ،پست فطرت و یا کم ظرفیت هستند. پس در عین حال شما هم به دل نگیرید.فکر کنید منظورش همون بختیاریه یا ترک و یا فارس و کرد وعربیه که لیاقت آدم بودن رو هم نداره . بین همومون از این آدمها هست. امیدوارم سخنان بنده رو اشتباه متوجه نشوید. منهم اگر بی عدالتی ببینم اعتراض می کنم . و به موقعش هم این کار را کرده ام ولی وقتی آدم همصدایی نداشته باشد کم کم احساس می کنه مردم راضیند و لیاقتشون همین است. بازهم می گویم مردم ما باهوش هستند و خیلی چیزها را می فهمند ولی احمق نیستند تا سرشان را بخاطر هیچ از دست دهند. اما بعضیها باید بدانند ظلمی که به افراد می کنند دامنگیر خودشان خواهد شد. مگر اینکه تا دیر نشده بخاطر خودشان هم که شده اقداماتی بکنند. به امید روزی که هیچ انسانی را بخاطر دو کلمه حرف حساب اعدام نکنند.

 2. دکتر جمشید وحیدا

  همه افرادی که در خاک پاک وطن عزیز مان ایران یعنی این مادر همگی ما ایرانیان پا بعرصه وجود نهاده اند و یا از هموطنان مان در خارج از این آب و خاک چشم بدنیا گشوده اند با هر زبان و طرز فکر و از هر طبقه ایرانی و برادران و خواهران کلیه ایرانیان وطن پرست و ایران دوست بوده و خواهند بود و هر گونه توهین به هر یک از آنها تو هین به همه ایرانیان واقعی تلقی میگردد.ما همه اقوام ایرانی را پاره ای از جان خود میدانیم و توهین کنندگان به هر کدام از آنها را دشمنان وطن و دست نشانده گان دشمنان داخلی و خارجی کشور و بعنوان بیگانه و نه ایرانی میدانیم.

 3. شماره ١٢۵ – وطن یعنی تفنگ بختیاری … غرور ملی و دشمن شکاری

  نامه پان ایرانیسم
  شماره ١٢۵ – پنج شنبه ٢۴ بهمن ١٣٩٢ – ١٣ فوریه ٢٠١۴
  www.paniranism.info – iran@paniranism.info
  درود بر هم میهنان گرامی

  مطالب زیر تقدیم میشوند

  مهدی ملکی با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد
  پنج هموطن مرزبان که توسط جیش العدل در نزدیکی مرز پاکستان ربوده شده اند
  وزیر امور خارجه کانادا نام خلیج فارس را جعل کرد
  تاریخ تجزیهٔ ایران – دکتر هوشنگ طالع
  سپندارمذگان – نوشتۀ استاد ابراهیم پورداوود
  بختیاری ها تاوان وفاداری و عشق به ایران را می پردازند

  پاینده ایران