پنج زندانی در زندان های مختلف اعدام شدند

جمعه, 12ام خرداد, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – حکم پنج زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان های عادل آباد شیراز، دستگرد اصفهان و کاشان به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل ازحال وش، سحرگاه پنجشنبه یازدهم خردادماه ۱۴۰۲، یک زندانی در زندان دستگرد اصفهان و دو زندانی در زندان کاشان اعدام شدند.

هویت آنها، “عقیل عرب بیست و هفت ساله مجرد اهل یزدانشهر اصفهان، نعمت ارزانی سی و سه ساله ساکن روستای مهرنجان از توابع شهرستان فلاورجان و رسول شیخ آرپناهی بیست و هفت ساله ساکن روستای مهرنجان از توابع شهرستان فلاورجان” گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، عقیل عرب در سال ۱۳۹۷ از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر توسط نیروهای امنیتی در اصفهان بازداشت و نعمت ارزانی و رسول شیخ آرپناهی در سال ۱۳۹۸ از بابت اتهامات مذکور توسط نیروهای امنیتی در کاشان بازداشت و سپس توسط مرجع قضایی به اعدام محکوم شدند. روز گذشته حکم اعدام آنها در زندان های دستگرد اصفهان و کاشان به اجرا درآمد.

اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان عادل آباد شیراز

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه چهارشنبه سوم خردادماه ۱۴۰۲، دو زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شدند.

هویت آنها، “علی‌ محمد زراعت پدر یک کودک خردسال و اسماعیل نصیری” گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، این دو زندانی اعدام شده پیشتر در سال ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شدند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان از سوی رسانه های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۲۰۲۲، تعداد ۴۵۷ گزارش به ثبت رسیده است، که شامل محکومیت ۹۲ نفر به اعدام، از جمله محکومیت ۶ نفر در ملاعام و اجرای حکم اعدام ۵۶۵ نفر است. از این میزان ۲ حکم اعدام در ملاعام صورت گرفته است. همچنین ۵ فرد که در زمان ارتکاب جرم انتسابی کمتر از ۱۸ سال سن داشته اند و در اصطلاح حقوقی آنها را کودک-مجرم می خوانند نیز در میان اعدام شدگان امسال قرار داشتند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.