«ضرب‌و‌جرح شدید» دانشجویان متحصن دانشگاه هنر؛ حال چند دانشجو «وخیم» است

پنجشنبه, 25ام خرداد, 1402
اندازه قلم متن

شوراهای صنفی دانشجویان کشور ۲۴ خرداد اعلام کرده بود حدود ۵۰ دانشجوی دانشگاه هنر در اعتراض به اجباری شدن مقنعه تحصن کرده‌اند

شوراهای صنفی دانشجویان کشور ۲۴ خرداد اعلام کرده بود حدود ۵۰ دانشجوی دانشگاه هنر در اعتراض به اجباری شدن مقنعه تحصن کرده‌اند

کانال تلگرامی شوراهای صنفی دانشجویان کشور از «ضرب‌و‌شتم» شدید دانشجویان متحصن در دانشگاه هنر تهران از سوی رئیس حراست این دانشگاه خبر داده است.

بر اساس این گزارش، این مقام حراست که نام وی «حمزه برزویی» عنوان شده، «حدود ساعت ۲:۳۰ بامداد دانشجویان متحصن» را مورد «ضرب‌و‌جرح شدید» قرار داده است.

این کانال تلگرامی حال چند تن از دانشجویان را «وخیم» گزارش کرده است.

شوراهای صنفی دانشجویان کشور روز چهارشنبه ۲۴ خرداد اعلام کرده بود که حدود ۵۰ دانشجوی دانشگاه هنر در اعتراض به اجباری شدن مقنعه در پردیس باغ ملی این دانشگاه دست به تحصن زده‌اند.

این کانال تلگرامی همچنین روز پنج‌شنبه، ۲۵ خرداد نوشته «با وجود فشار و تهدید‌های مدوام حراست، دانشجویان هنوز در دانشگاه هستند و اجازه‌ خروج به دانشجویان داده نمی‌شود.»

بر اساس گزارش‌ها پیش از این هم «حراست دانشگاه مانع از رساندن آب و غذا به دانشجویان و استفاده از سرویس‌های بهداشتی شده بود».

گزارش‌هایی نیز مبنی بر تهدید دانشجویان از سوی حراست منتشر شده بود که در صورت ادامه تحصن، به «مأموران لباس شخصی اجازه ورود» داده خواهد شد.

پس از اعتراضات سراسری اخیر، فشار بر دانشگاه‌های کشور برای اعمال حجاب اجباری تشدید شده است.

ابعاد برخوردها به دانشجویان از چنان گستردگی برخوردار است که دانشجویان به دلیل نوع پوشش و سرباز زدن از حجاب اجباری و همچنین برای شرکت در هر نوع تجمع و کنش اعتراضی به سرعت احضار و برایشان احکام «اخراج» و «تعلیق از تحصیل» صادر می‌شود.

از جمله دانشگاه الزهرا سپیده رشنو، زن جوانی را که سه ماه پیش از مرگ مهسا امینی در اعتراض به حجاب اجباری بازداشت و شکنجه شده بود، به دلیل «عدم رعایت پوشش اسلامی»، دو ترم با احتساب سنوات از تحصیل منع کرد.

با استفاده از گزارش‌های کانال تلگرامی شوراهای صنفی دانشجویان و رادیو فردا؛ ب.ب

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.