نازیلا معروفیان به بند زنان زندان اوین بازگردانده شد

یکشنبه, 15ام مرداد, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه چهاردهم مردادماه، نازیلا معروفیان، روزنامه نگار و دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی به بند زنان زندان اوین بازگردانده شد. خانم معروفیان صبح امروز از این زندان خارج و سپس به بیمارستان طالقانی منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه چهاردهم مردادماه ۱۴۰۲، نازیلا معروفیان به بند زنان زندان اوین بازگردانده شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده خانم معروفیان به هرانا گفت: “انتقال خانم معروفیان به بیمارستان طالقانی به دلیل فشارهای عصبی و اضطراب شدید وی از شب گذشته در زندان صورت گرفت اما به رغم گذشت چندین ساعت صرفا یک سرم برای وی تجویز و ترزیق شد و بلافاصله وی را به زندان اوین منتقل کردند.”

نازیلا معروفیان صبح امروز در پی وخامت حال ابتدا به بهداری زندان اوین و سپس به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شده بود.

گفته میشود روز یکشنبه هشتم مردادماه خانواده معروفیان جهت ملاقات با فرزندشان به زندان اوین مراجعه کرده اند که موفق به دیدار با وی نشده اند. عدم اجازه ملاقات خانم معروفیان با خانواده خود، در پی امتناع وی از رعایت حجاب صورت گرفته است.

نازیلا معروفیان، روزنامه نگار و دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی که در بند زنان زندان اوین به سر میبرد، پیشتر توسط شعبه دوم دادسرای اوین تفهیم اتهام شد. اخیرا نیز با آزادی موقت وی از سوی دادسرا مخالفت شد.

این روزنامه نگار روز شنبه هفدهم تیرماه سال جاری پس از احضار و مراجعه به شعبه اول دادسرای اوین، بازداشت و سپس به زندان اوین منتقل شد.

در تاریخ سیزدهم تیرماه، هرانا از تفتیش منزل، ضبط لوازم دیجیتال خانم معروفیان توسط نیروهای امنیتی و احضار وی به دادسرای اوین خبر داده بود.

اوایل بهمن ماه سال گذشته، نازیلا معروفیان توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی از طریق انتشار مصاحبه با پدر مهسا امینی” به دو سال حبس تعزیری، پانزده میلیون تومان جریمه نقدی و پنج سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد. حکم حبس خانم معروفیان به مدت پنج سال به حالت تعلیق در آمد.

خانم معروفیان در تاریخ هشت آبان ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین انتقال داده شد.

او نهایتا به زندان قرچک ورامین منتقل و مدتی بعد با تودیع وثیقه ششصد میلیون تومانی آزاد شد.

نازیلا معروفیان، روزنامه نگار و دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی، اهل سقز و ساکن در تهران، سابقه اشتغال در رسانه هایی همچون دیده‌ بان ایران و رویداد ۲۴ را دارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.