زخمی شدن ۷ کولبر با گلوله‌ ساچمه‌ای نیروهای مرزبانی در نوسود

دوشنبه, 16ام مرداد, 1402
اندازه قلم متن

ایران وایر

در ادامه تیراندازی نیروهای نظامی جمهوری اسلامی به سوی کولبران در استان‌های غربی ایران، هفت کولبر در شهر نوسود استان کرمانشاه هدف تیراندازی قرار گرفته و مجروح شدند.

بر اساس گزارش شبکه حقوق بشرکردستان، این کولبران، شامگاه یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۲، در منطقه مرزی شهر نوسود با اسلحه ساچمه‌زن هدف تیراندازی قرار گرفته‌اند.

به نوشته این وبسایت حقوق بشری، نیروهای مرزبانی بدون اخطار قبلی این گروه از کولبران را هدف شلیک مستقیم قرار داده‌ و آن‌ها جهت مداوا پزشکی به بیمارستان قدس پاوه منتقل شده‌اند.

هویت ۶ نفر از این کولبران احسان رسولی اهل پاوه، نیما اعظمی، سلام ویسی، میلاد بازانی و هوشیار بازانی اهل جوانرود و فرشاد اهل ثلاث باباجانی اعلام شده است.

وبسایت حقوق بشری هه‌نگاو نیز درباره وضعیت این کولبران نوشته احسان رسولی، از ناحیه سینه مجروح و تحت عملیات جراحی قرار گرفته و دیگر کولبران نیز از ناحیه سر، دست و شکم مجروح شده‌اند.

حکومت جمهوری اسلامی کولبران را «قاچاقچی» خطاب کرده و اخبار تیراندازی و قتل‌ آن‌ها به تناوب از رسانه‌های حقوق بشری منتشر می‌شود.

در یکی از آخرین موارد از این رویدادها، روز پنج‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۲، یک کولبر اهل بانه با نام «هوشیار امینی دوسینه» از ناحیه سر هدف شلیک مستقیم نیروهای مرزی جمهوری اسلامی قرار گرفت و  جان خود را از دست داد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.