اجرای حکم اعدام سه زندانی در شیراز و همدان

چهارشنبه, 18ام مرداد, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – حکم سه زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان‌ های همدان و عادل آباد شیراز به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه روز سه شنبه هفدهم مردادماه ۱۴۰۲، دو زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شدند.

هویت این دو زندانی حسین نصیریان، ۴۰ ساله، اهل کازرون و حسن‌ علی شکیب، اهل ارسنجان عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “حسین نصیریان که از سه سال پیش بازداشت و از بابت اتهامات مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود پیش از بازداشت، آبدارچی یک کارخانه بود. حسن علی شکیب نیز از حدود دو سال پیش به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.”

همچنین سحرگاه امروز چهارشنبه هجدهم مردادماه، حکم یک زندانی به نام “منوچهر خزایی” که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بود، در زندان همدان اجرا شد.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۱ دست کم ۶۱۷ شهروند از جمله ۱۳ زن و ۶ کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن، بیش از ۸۰ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام دو نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی این تاریخ، ۱۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۶ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.