یک زندانی در زندان مراغه اعدام شد

شنبه, 28ام مرداد, 1402
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز چهارشنبه بیست و پنجم مرداد، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان مراغه به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران سحرگاه روز چهارشنبه بیست و پنجم مردادماه ۱۴۰۲، یک زندانی در زندان مراغه اعدام شد.

هویت وی، “حسین جوادی، ۴۲ ساله، اهل شبستر، متاهل و پدر یک فرزند دارای معلولیت” گزارش شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است؛ “آقای جوادی پیش از دستگیری در یک دامداری اشتغال داشت. وی در محل کارش مرتکب قتل شد. او چندی بعد توسط مراجع قضایی از بابت این اتهام به اعدام محکوم شد.”

گفته میشود، این زندانی چندی پیش جهت اجرای حکم اعدام از زندان شبستر به زندان مراغه منتقل شد. او نهایتا روز سه شنبه هفته گذشته، برای آخرین بار با همسر و فرزندش ملاقات داشت.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانی از سوی رسانه های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۱ دست کم ۶۱۷ شهروند از جمله ۱۳ زن و ۶ کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن، بیش از ۸۰ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام دو نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی این تاریخ، ۱۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۶ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.