یک زندانی در شهرستان مه ولات اعدام شد

پنجشنبه, 2ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – حکم یک زندانی در شهرستان مه ولات که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، سحرگاه چهارشنبه یکم شهریورماه، به مرحله اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، سحرگاه چهارشنبه یکم شهریورماه، یک زندانی در شهرستان مه ولات واقع در استان خراسان رضوی اعدام شد.

در این گزارش بدون اشاره به هویت این زندانی آمده است که این جوان ۲۹ ساله در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ از بابت اتهام قتل بازداشت و سپس توسط دادگاه کیفری یک استان خراسان رضوی به اعدام محکوم شد.

گفته میشود، حکم صادره چندی بعد با تایید در دیوان عالی کشور و اخذ استیذان معاون اول ریاست قوه قضاییه، جهت اجرا به مراجع قضایی شهرستان مه ولات ارجاع شد. نهایتا حکم اعدام این زندانی سحرگاه روز گذشته در حضور اولیای دم به مرحله اجرا در آمد.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۱ دست کم ۶۱۷ شهروند از جمله ۱۳ زن و ۶ کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن، بیش از ۸۰ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام دو نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی این تاریخ، ۱۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۶ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.