قالیباف: مشکلات مردم را خود مردم باید حل کنند، مسئولان وظیفه‌شان مدیریت است

دوشنبه, 13ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، گفته است : خطا است اگر مسئولان جمهوری اسلامی تصور کنند که می‌توانند مشکلات مردم را به تنهایی حل کنند. او گفته است مشکلات مردم را باید خود مردم حل کنند و مسئولان جمهوری اسلامی صرفاً “مدیر و متولی” و ناظر تلاش مردم برای حل مشکلات‌شان هستند.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران.
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران. © شبکه‌های اجتماعی

قالیباف گفته است : “امثال من مسئول نمی‌تواند …بگوید : من به تنهایی مشکلات را حل می‌کنم، بلکه باید دست یاری به سوی مردم دراز کند و خود صرفاً فعالیت‌ها را مدیریت و تولی‌گری” کند.

پیش از این محمدباقر قالیباف اعتراف کرده بوده که نظام اسلامی قدرت حل همۀ مشکلات و مسائل را ندارد و زمانی هم که از چنین قدرتی برخوردار است به موقع عمل نمی‌کند.

در اظهاراتی جداگانه، محمد مهاجری، از چهره‌های گرایش اصولگرای جمهوری اسلامی در گفتگو با ایلنا، محمد باقر قالیباف و جبهۀ پایداری را گردانندگان اصلی دولت رئیسی و تصمیم‌های آن خوانده و افزوده است که اتفاقاً هر دو گرایش خواستار کمترین مشارکت مردم در امور خود و به ویژه در انتخابات آینده هستند تا به این ترتیب سلطۀ خود را بر دولت و در مجلس حفظ کنند. محمد مهاجری در ادامه افزوده است که “دولت و جبهۀ پایداری دنبال آن هستند که انتخابات کم رونق باشد به گونه‌ای که اگر ده میلیون نفر در آن شرکت کنند، کفایت نماید تا با این مشارکت به قول غلامعلی حداد عادل مجلسی انقلابی‌تر از مجلس قبل شکل بگیرد.”

محمد مهاجری در جای دیگری از اظهاراتش افزوده است که “چه بخواهیم چه نخواهیم مردم با صندوق رأی قهر کرده‌اند” و به شدت نسبت به کارآمدی نظام سرخورده و ناامید هستند و یکی از دلایل این سرخوردگی عملکرد مجلس و نهادهای موازی است.

محمد مهاجری در ادامه افزوده است که تنها راه جلب مردم به پای صندوق‌های رأی این است که نظام و مسئولان جمهوری اسلامی بپذیرند که در ده پانزده سال گذشته به طور خردمندانه حکومت نکرده اند، هر چند خود محمد مهاجری اعتراف کرده است که “سیستم آنقدر تضعیف و دچار بیماری شده که به سرعت درست نخواهد شد.” او گفته است که نظام سیاسی برای جلب اعتماد از دست رفتۀ مردم “راه دیگری جز گشایش فضای سیاسی ندارد” و اگر بتواند نرخ مشارکت در انتخابات آتی را ده درصد افزایش دهد، به پیروزی بزرگی دست یافته است. 

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.