شش کارگر در پی انفجار در معدن زغال‌سنگ طزره جان باختند

دوشنبه, 13ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

تصویری آرشیوی از معدن طزره

تصویری آرشیوی از معدن طزره

رسانه‌های خبری در ایران می‌گویند، پس از گذشت ۱۰ ساعت از حادثه معدن زغال‌سنگ طرزه در نزدیکی دامغان، پیکر شش کارگر محبوس در این معدن پیدا شده است.

این حادثه شامگاه روز یکشنبه بر اثر تجمع گار در تونل رزمجاه رخ داد و از آن پس از سرنوشت شش کارگری که در عمق ۷۰۰ متری این معدن گرفتار بودند، خبری در دست نبود.

در مورد سرنوشت کارگران محبوس در معدن، گزارش‌های ضد و نقیضی در خبرگزاری‌های داخلی ایران منتشر شده بود و در حالی که باشگاه خبرنگاران جوان و خبرگزاری مهر ابتدا از جان باختن شش نفر بر اثر انفجار در این معدن که در شمال دامغان واقع است خبر دادند، اما دقایقی بعد، خبرگزاری مهر گزارش خود را اصلاح کرد و نوشت دست کم شش کارگر در معدن محبوس هستند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، نیز با اشاره به حضور گروه‌های امدادی هلال احمر و اورژانس در محل حادثه نوشت که آنها هنوز موفق به بازگشایی معدن نشده‌اند و تا زمانی هم که ورودی مسدود شده معدن بر اثر ریزش بازگشایی نشود، نمی‌توان درباره وضعیت جسمانی ۶ کارگر محبوس اظهار نظر کرد.

اما خبرگزاری صداوسیما در بامداد روز دوشنبه خبر داد که با تلاش نیروهای امدادی پیکر هر شش کارگر در عمق ۷۰۰ متری این معدن کشف شده است.

در گزارش ایرنا، اظهارات کمال طاهریان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان، بازتاب یافته که با جزئیات بیشتری درباره این رخداد همراه است از جمله آن که انفجار بر اثر تجمع گاز رخ داد.

این مقام محلی اضافه کرده که عمق تونلی که انفجار در آن رخ داد و منجر به محبوس شدن ۶ معدنچی شد، ۷۰۰ متر است و حادثه در عمق ۴۰۰ متری رخ داده است.

پیش از این در اردیبهشت سال۱۴۰۰ در تونل شماره ۴۲ معدن بزرگ طزره، هنگام استخراج و به دلیل ریزش ناگهانی سقف کارگاه، دو کارگر محبوس شدند که پس از پنج روز پیکر آن‌ها از زیر آوار خارج شد.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری صداوسیما، ایرنا، خبرگزاری مهر و باشگاه خبرنگاران جوان؛ س.ن/م.ا.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.