معلم بازنشسته زندانی با دوختن لبان خود اقدام به اعتصاب غذا در زندان زاهدان نمود

چهارشنبه, ۲۸ام اسفند, ۱۳۹۲
اندازه قلم متن

mohammadaminagushi

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » معلم بازنشسته زندانی محمد امین آگوشی روز گذشته در اعتراض به عدم اجازه ملاقات با همسرش که مد تی است در کومای کامل فرو رفته و ایجاد شرایط غیر انسانی با دوختن لبان خود دست به اعتصاب غذا زد . بازجویان وزارت اطلاعات بجای رسیدگی به خواسته های وی او را به سلولهای انفرادی بند قرنطینه شکنجه گاه زندان زاهدان منتقل نمودند.

روز سه شنبه ۲۷ اسفند ماه معلم بازنشسته زندانی محمد امین آگوشی در اعتراض به عدم دادن مرخصی به وی به منظور دیدار با همسرش که مدتها است در کومای کامل بسر می برد و در آستانه مرگ قرار دارد و همچنین ایجاد شرایط غیر انسانی ، با دوختن لبان خود دست اعتصاب غذا زد.او هفته ها سعی داشت که از طریق تشریح وضعیت همسرش آنها را متقاعد کند تا به وی مرخصی دهند ودائما با وعده و وعیدهای دروغین قوه قضاییه روبرو می شد.

بازجویان وزارت اطلاعات نه تنها به وی امکان دیدار با همسرش را ندادند بلکه او را به سلولهای انفرادی بند قرنطینه شکنجه گاه زندان زاهدان منتقل کردند تا وی را تحت شرایط غیر انسانی و فشارقرار دهند .
همسر معلم زندانی از اوایل زمستان در اثر سکته قلبی به کوما فرو رفت و بعد از چندین روز بستری بودن در بیمارستان او را بدون اینکه بهوش بیاید مرخص نمودند و در حال حاضر در منزل شخصی اش در حالت کومای کامل نگهداری می شود . در حالیکه در چنین شرایطی نیاز به مراقبتهای ویژه پزشکی دارد .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، عدم ایجاد امکان دیدار این معلم زندانی را با همسرش که مدتهاست در کومای کامل قرار دارد و در آستانه مرگ می باشد را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار دخالت برای پایان دادن به شرایط غیر انسانی علیه زندانیان سیاسی در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۸اسفند ۹۲ برابر با ۱۹ مارس۲۰۱۴


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.